Samsun'un Çarşamba İlçesi Kabaceviz Mahallesi'nde bulunan 20 kilometrelik yolun ardından, 10 kilometrelik toprak yoldan araçla ulaşılabilen ve suyun 15, 35 ve 65 metre yükseklikten düştüğü Kabaceviz Şelaleleri'nin ziyaretçileri, günden güne artıyor.

KAPIKAYAFEST 2022 Ne Zaman, Nerede? KAPIKAYAFEST 2022 Ne Zaman, Nerede?

Samsun'un tabiat harikalarından biri olan Kabaceviz Şelaleleri, Samsun iline yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tekkeköy ilçesine ise sadece 22 kilometre mesafede yer alır. Samsun'un Çarşamba ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Kabaceviz Şelaleleri'nin gizli kalmış güzellikleri, doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

ŞELALE ZİYARETLERİNDEKİ AKTİVİTELER

Kabaceviz Şelaleri'ni ziyaret ettiğinizde doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi pek çok doğa sporları için uygun fırsatlar bulabilirsiniz. 

ZİYARETÇİLERE GÖRSEL ŞÖLEN

Türkiye'nin en büyük şelaleleri arasında gösterilen Kabaceviz Şelaleleri'nin ziyaretçilerine görsel şölen zevki yaşatıyor. Kabaceviz Şelaleri'nin bitki örtüsü mevsime göre renk değiştirerek sarı ve kırmızının farklı tonlarına bürünerek ziyaretçilere görsel zevk yaşatmaktadır. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.