Bu Akşam Başlıyor! Vali Zülkif Dağlı’dan Samsunlulara Uyarı Üstüne Uyarı

bu-gece-basliyor-vali-daglidan-uyari-ustune-uyari
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Akşam Başlıyor! Vali Dağlı’dan Samsunlulara Uyarı Üstüne Uyarı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, bu akşam saat 21.00’de başlayacak hafta sonu kısıtlaması ile ilgili önemli uyarılarda bulundu

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 17 günlük tam kapanma sürecinin ardından kademeli normalleşme adımlarının atıldığı kentte vaka sayılarının her geçen gün azaldığına dikkati çekerek, bu akşam saat 21.00’de başlayacak hafta sonu kısıtlaması ile ilgili vatandaşları uyardı.

İNANCIMIZI TAZELEDİ

Geçen hafta itibariyle Samsun’un 49. sıraya kadar indiğini hatırlatan Vali Dağlı, “Hem sizlerin hassasiyeti ve gayreti hem de tam kapanma süreci tedbirlerinin etkisiyle vaka sayılarında yakaladığımız belirgin düşüşe hep birlikte şahit oluyoruz. Geçen hafta itibarıyla 49. sıraya kadar inmeyi başardık. Bu güzel gelişme, tedbir ve kurallara azami oranda dikkat edildiğinde salgınla mücadelede başarıya ulaşabileceğimize olan inancımızı tazelemiştir. Bu olumlu tabloyu devam ettirmek adına, bu akşam saat 21.00’de başlayıp, pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması süresince zorunlu değilsek dışarı çıkmayalım, çıkmamız gerekiyorsa ihtiyaçlarımızı en kısa sürede gidererek evimize dönelim ve bu düşüşün bizleri rehavete sevk etmesine asla izin vermeyelim” dedi.

DENETİMLER SÜRECEK

Hafta sonu kısıtlamasu sürecinde denetimlerin, taviz verilmeden gerçekleştirileceğinin altını çizen Vali Dağlı sözlerine şunları ekledi, “Kısıtlamadan muaf olanların muafiyet sebebinin zaman ve güzergâh açısından uyumluluk gösterip göstermediğinin tavizsiz denetleneceğini ve ihlal halinde cezai yaptırımla karşılaşılaşabileceğimizi unutmamak hepimizin faydasına olacaktır. Tedbirlere ve kurallara harfiyen uyan vatandaşlarımıza anlayış, sabır ve fedakarlıkları için teşekkür ediyor, yaz aylarına çok daha sağlıklı ve huzurlu girebilmeyi temenni ediyorum.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir