Son dönemde artan ekonomik sıkıntılar, halkın geçim derdini daha da zorlaştırıyor. Enflasyon oranlarının yükselmesi, temel gıda fiyatlarında ve günlük ihtiyaç maddelerinde ciddi artışlara neden oldu.

Özellikle sabit gelirli vatandaşlar, artan yaşam maliyetleri karşısında geçinmekte büyük zorluk çekiyor. Ücretlerin yetersiz kaldığı bu dönemde, kira, fatura ve diğer temel ihtiyaçları karşılamak her geçen gün daha da zor hale geliyor.

SON TARİH 15 TEMMUZ

Vatandaşlar ay sonunu görebilmek için her geçen gün daha da borç batağına sağlanıyor. Borcu olan vatandaşlar için resmi açıklama geldi. 31 Mayıs’a kadar olan borçlar kapanmazsa tüm abonelikler iptal edilecek.

Mahkemeden Dilan Polat'a bir şok daha! Mahkemeden Dilan Polat'a bir şok daha!

Telekomünikasyon Dairesi, abonelerin, 31 Mayıs’a kadar olan borçlarını kapatmaları için son tarihin 15 Temmuz olduğunu duyurdu. 15 Temmuz'dan sonra abonelikler sonlandırılacak.

Telekomünikasyon Dairesi'nden yapılan duyuruya göre, hesapları kapatılmayan ve açık hesapları bulunan abonelerin ses, data ve internet hizmetleri bilgisayar aracılığı ile kesilecek.

Ayrıca, Haziran 2023 ayı sonu itibarıyla Daire'ye 12 fatura dönemi üzeri borcu olan tüm abonelerin hatları iptal edilerek, abonelikleri sonlandırılacak.

Bu durumda olan abonelerin mağdur olmamak için en yakın Telekomünikasyon Dairesi Muhasebe gişesine veya antlaşmalı bankalara başvurarak borçlarını kapatmaları çağrısında bulunuldu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER