doğa calven duru
 
5s dikey akın bilgi

Bölgeden Patlama Ve Siren Sesleri Geliyor! Korkulan Oldu, Alevler Termik Santrale Sıçradı

yangin-termik-santrale-sicradi
Daha Fazla Göster

Bölgeden Patlama Ve Siren Sesleri Geliyor! Korkulan Oldu, Alevler Termik Santrale Sıçradı Orman yangınlarının 8. gününde kötü haberler gelmeye devam ediyor. Milas’tan gelen son dakika haberine göre yangın termik santrale ulaştı. Patlama seslerinin geldiği santralde sirenler çaldığı ve santralin boşaltıldığı gelen bilgiler arasında

Türkiye’de 5 ilde 14 farklı noktada yangınla mücadele sürerken, 8. günde kötü haberler arka arkaya geldi. Yangınlarda bugüne kadar Muğla’da 1 Antalya’da ise 7 kişi hayatını kaybetti. Orman yangınlarıyla mücadeleye Azerbaycan, İran, Rusya, Hırvatistan, İspanya ve Ukrayna’dan toplamda 18 hava aracı destek veriyor. Gelen son dakika haber Milas’tan oldu. Belediye Başkanı haberi duyurdu, korkulan oldu. İşte son dakika gelişmeler:

23.30 – 8 MAHALLE TAHLİYE EDİLİYOR

Muğla’nın Milas ilçesinde devam eden orman yangının Kemerköy Termik Santraline sıçramasının ardından, Muğla Valiliği ve Milas Belediyesi bölgenin boşaltılması için karar aldı. Ören, Alatepe, Kurtak, Çamlıca, Bayır, Fesleğen, Demirciler ve Karaağaç mahallelerinin tahliye edilmesi için çalışma başlatıldı.

23.20 – UKRAYNA’DAN GELEN 5 YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

Ukrayna’dan Isparta Havalimanı’na gelen 5 helikopter, akşam da orman yangınlarına müdahale için hazırlıklarına başladı. Ukraynalı pilotlara müdahale sırasında Türk pilotları da eşlik edecek. Hava karardığında da görev yapacak helikopterler yaklaşık 3 ton su taşıyabiliyor.

22.47 – PATLAMA RİSKİ YOK

Yangının Kemerköy Termik Santraline sıçraması sonrasında, santral yetkilileri alevlerin santrali sardığını belirterek bölgenin tamamen tahliye edildiğini ifade etti. Santral yetkilileri patlama riskinin bulunmadığını, alevlerin sadece binaya zarar verebileceğini belirtti.

Yangınla mücadelenin sürdüğü bölgede Ören Mahallesi’nde oturanların da tahliye işlemlerine başlanıldı.

22.30 TERMİK SANTRALE SIÇRAYAN YANGIN SEBEBİYLE VATANDAŞLAR ÇIKARTMA GEMİLERİYLE TAHLİYE EDİLİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, “Muğla’nın Milas ilçesindeki orman yangınının bölgedeki termik santraline yaklaşması üzerine, iskelede toplanan vatandaşlarımız Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait çıkarma gemilerimizle emniyetli bölgelere tahliye ediliyor.” açıklamasında bulundu. Ayrıntılar için tıklayın

21.33 – TERMİK SANTRALDE YANICI VE PATLAYICI MADDELER DIŞARI ÇIKARILDI

Kemerköy Termik Santrali personeli tahliye edildi, yanıcı ve patlayıcı maddeler dışarı çıkarıldı.

21.17 – YANGIN TERMİK SANTRALE SIÇRADI, SİRENLER ÇALIYOR

Milas’taki yangınlarda alevler Kemerköy Termik Santrale sıçradı. Şu anda bölgedeki elektrik tellerinden kıvılcımlar düşüyor. Patlama seslerinin de duyulduğu santralden sirenler çalıyor. Bu arada patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler kesildi. Güvenlik gerekçesi ile insanların bölgeden uzaklaştığı Milas’taki santralde durum ciddiyetini koruyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir