banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Vali ve Belediye Başkanı doğa için çöp topladı

ISPARTA Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 'Daha temiz bir çevre' sloganıyla, Vali Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in katılımıyla çöp toplama etkinliği yapıldı. 'Temiz Çevre İçin Belediye...

Bölge 21.07.2019, 16:18
Vali ve Belediye Başkanı doğa için çöp topladı
ISPARTA Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 'Daha temiz bir çevre' sloganıyla, Vali Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in katılımıyla çöp toplama etkinliği yapıldı.

'Temiz Çevre İçin Belediye Halk El Ele Yürüyoruz' etkinliği kapsamında Isparta'da şehrin oksijen deposu olarak bilinen Kent Ormanı, Sidre Tepesi ve Öküz Battı bölgesinde yüzlerce kişinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile eşlerinin yanı sıra yüzlerce vatandaş Gökçay Mesirelik alanında buluştu. Katılımcılara doğa yürüyüşü ve temizlik öncesinde kahvaltı olarak simit, peynir ikramında bulunuldu. Vatandaşlar yürüyüş güzergahında ve Kent Ormanı, Sidre Tepesi ve Öküz Battı bölgesinde de çöp topladı.

ISPARTA GENEL ANLAMDA TEMİZ

Çevre temizliğine katılan Vali Ömer Seymenoğlu, Ispartalıların çevre dostu olduğuna vurgu yaptı.

Vali Ömer Seymenoğlu, “Belediye Başkanımıza ve şahsında belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Isparta genel anlamda zaten temiz. Çok fazla bir sorunu yok. Belediyemiz de imkanları dahilinde gayet iyi çalışıyor. Biz de hemşehrilerimizle beraber bugün bir katkı sunalım dedik. Pazar günü vatandaşlarımızla birlikte alana çıktık. Elbirliği ile çevre bilincini ve farkındalığı ortaya koyabilmek için bir temizlik çalışması yaptık. Bu bir başlangıç. Bunu bütün vatandaşlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın sahiplenmesi lazım" dedi.

EN BÜYÜK SORUN ATIKLAR

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise ülkenin en büyük sorunlarından birisinin atıklar olduğunu dile getirdi. Geri dönüşümde kullanılmayan, araziye bırakılan yıllarca doğada erimeyen, bertaraf olamayan atıklar konusuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Burada bu farkındalığı ortaya koyabilmek için toplandık. Biz buraları çok temiz tutmak zorundayız. Bu konuda hassas olmayan vatandaşlarımızda olabiliyor. Onlara da bu farkındalığı göstermek istiyoruz. Çocuklarımızın geleceği, doğamızın güzelliği için mutlaka bu temizliği yapmak zorundayız. Bizlerde bugün bu bölgemizdeki atıkları toplayarak, bertaraf için gerekli yerlere gönderme amacındayız. Isparta'mız temiz bir şehir. Ancak vatandaşlarımızın piknik yaptığı, vakit geçirdiği, dinlendiği yerlerde zaman zaman kirlilikler oluyor. Çevre temizliğine katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!