banner1313

banner1300

banner1334

Samsun'da buz pateni antrenörlük eğitimi başladı

SAMSUN'da, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından ülke genelindeki antrenörleri kapsayan Antrenörlük Eğitim ve Gelişim Semineri, başladı.  Samsun'da, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Antrenörlük Eğitim ve Gelişim...

Bölge 21.07.2019, 16:58
Samsun'da buz pateni antrenörlük eğitimi başladı
SAMSUN'da, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından ülke genelindeki antrenörleri kapsayan Antrenörlük Eğitim ve Gelişim Semineri, başladı. 

Samsun'da, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Antrenörlük Eğitim ve Gelişim Semineri, İlkadım Buz Pateni Salonu'nda başladı. 2 gün sürecek eğitim ve gelişim semineri Türkiye genelinden 30 buz pateni antrenörü katıldı. Belçika'nın buz pateninde uluslarası ismi, eski milli sporcu Jorik Hendrick tarafından verilen seminerler, 'teorik' ve 'uygulamalı' başlıkları altında gerçekleştiriliyor. 

FEDERASYONUN ÖNCELİKLİ KONUSU

Seminerin açılışına Milli Takım Müdürü Kemalettin Ak ile birlikte katılan Buz Pateni Federasyonu Karadeniz Bölge Sorumlusu Davut Numanoğlu, "Antrenörlük eğitimi, federasyonumuzca öncelikli çalışma alanlarımızda önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Gelecekte hem milli hem de uluslararası alanda sporcu yetiştirmek için antrenörlük eğitimi, hem yerli hem yabancı antrenörlerin bilgi birikimi, desteği ile antrenörlerimize aktarılmaktadır. Seminerlerimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

GENEL MÜDÜR'DEN KAMPA ZİYARET

Öte yandan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Genel Müdürü ve Buz Pateni Federasyonu Başkan Vekili Recep Ali Er, beraberinde Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Şener Aydın ile birlikte milli takım kampını ziyaret etti. Genel Müdür Er, Atatürk Anıtı'nda fotoğraf çektirdiği genç sporculara başarı diledi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!