banner1518

banner1585

banner1334

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Mersin'de parkların ismini çocuklar belirleyecek

Bölge 12.11.2020, 16:35
9
Mersin'de parkların ismini çocuklar belirleyecek

Mustafa ERCAN/MERSİN, ()-MERSİN'de hayata geçirilen proje ile Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde yapılan yeni parkların isimlerini çocuklar belirleyecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde kent genelinde hiçbir mahallenin parksız, hiçbir çocuğun oyunsuz kalmayacağı bildirildi. Özellikle kırsal kesimlerdeki mahallerde parkı olmayan yerleri belirleyen Büyükşehir, sorumluluk alanında bulunan tüm bölgelere oyun grubu koyacak. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü “Adını Sen Koy" projesi ile kurulan parkların adını çocuklar belirleyecek. Çocuklar 1 Nisan 2021 tarihine kadar hayal ettiği ismi bir mektup veya resimle anlatarak 'parkiminadi@mersin.bel.tr' adresinden gönderecek ve jürinin değerlendirmesine sunacak.

Her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği mahalle gezilerinde çocukların park isteğini hızlıca yerine getiren Başkan Vahap Seçer, “Hangi mahalle istiyorsa çocuklarımıza bu oyun parkları kurulacak" demişti. Kentin özellikle kırsal kesimlerine kurulacak olan bu parkların adları da çocukların hayal gücüne teslim ediliyor. İl genelinde seçtiği park için belirlediği isim jüri tarafından seçilen çocuklar, 23 Nisan 2021 tarihinde Büyükşehir ekipleriyle buluşacak ve isim tabelası parka yerleştirilecek.
Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin,  çocukların en mutlu olduğu alanlar olan parkları il genelinde artıracaklarını ifade ederek, 'Adını Sen Koy' projesini başlattıklarını söyledi. Şahin, şöyle konuştu:
"Sorumluluk alanlarımız içerisinde bulunan çocuk oyun alanlarımıza tabelalarımızı koyacağız. Çocuklarımız bu oyun parklarında hayal ettikleri isimleri bir resim veya mektupla bize iletecek. Belediyemizde bir jüri oluşturacağız, bu jürimiz bunları belirleyecek. 1 Nisan 2021 tarihine kadar görsellerin ve mektupların bize iletilmesi gerekiyor. 23 Nisan 2021 tarihinde de her parkımızda çocuklarımızla beraber, çocuklarımızın belirlediği isim tabelalarını parklarımıza koyacağız. Başkanımız Vahap Seçer çocukları çok önemsiyor, her gittiği ilçede çocuklarımız park istiyor ve biz bunları hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Şunu söyleyebiliriz parksız hiçbir mahallemiz kalmayacak. Çocuklarımız en iyi şekilde en güzel parklara kavuşacak."

Yorumlar (0)