Başkan Genç’ten üniversite ve hastane teşekkürü

SAMSUN, () - SAMSUN'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 2'inci Devlet Üniversitesi ile Şehir Hastanesi’nin ilçelerine kurulacak olması nedeniyle, iki büyük yatırımın şehre kazandırılmasında öncülük eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...

Başkan Genç’ten üniversite ve hastane teşekkürü

SAMSUN, () - SAMSUN'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 2'inci Devlet Üniversitesi ile Şehir Hastanesi’nin ilçelerine kurulacak olması nedeniyle, iki büyük yatırımın şehre kazandırılmasında öncülük eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, katıldığı Samsun AK Parti 6'ıncı Olağan Kongresi’nde 2'inci  Devlet Üniversitesi’nin kuruluş kararının YÖK’ten çıktığını açıklaması şehirde heyecana neden olurken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, üniversitenin Canik’te kurulacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Başkan Genç, 2'inci Devlet Üniversitesi için kapanan vakıf üniversitesini daha önce önerdiklerini hatırlatarak, bu yönde karar alınmasından dolayı bu büyük eğitim yatırımına öncülük eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a teşekkür etti. Samsun Üniversitesi'nin şehre bir çok kazanımı olacağını söyleyen Başkan Genç, "Bizim bütün çabamız şehrimize 2'inci, hatta 3'üncü üniversiteyi şehrimize kazandırmak yönündeydi. Bu doğrultuda daha önce kapanan vakıf üniversitesinin 2'inci Devlet Üniversitesi olması gerektiğini bir çok defa dile getirmiştik. Özellikle sayın Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’ın girişimleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla nu yönde karar alınması bizleri çok memnun etmiştir. Ayrıca Şehir Hastanesinin de kurulacak olması şehrimiz adına çok önemli kazanımdır. Gerek eğitim alanında akademisyenlerin ve öğrencilerin şehrimize gelecek olması gerekse sağlık turizminin gelişecek olmasını çok önemli buluyorum" dedi.   
FOTOĞRAFLI
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826