banner1518

banner1567

banner1526

banner1571

banner1496

banner1324

12.01.2021, 09:11 20

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE REKTÖR ATANMASI TARTIŞMALARI…

Siyasetçiler ve bilmeyenler tutarsızlık içerisinde söz söylüyor…
Bulu’nun atanmasını ben şöyle değerlendiririm:
Birincisi,  Bulu, jüri önünde doçentlik aşamasını geçmiş ve bir bilim insanı statüsünü kazanmıştır. Siyasete veya yasal olan bir yerlere girmiş olabilir, ama bu bilim insanı statüsünü yok etmez. O onun özlük ve emeğinin karşılığı Anayasal hakkıdır.
İkincisi, Prof. Dr. Melih Bulu, lisans eğitimini 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Yani Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde doktora eğitimine varana kadar eğitim almıştır. 
Üçüncüsü, yasal açıdan atanmasında hiçbir engel yoktur.
Dördüncüsü, önceki rektörlere bakınca Bulu, yurtdışı deneyimi çok gözükmüyor. Bu bir eksi puan olarak değerlendirilebilir.
Beşincisi, AKP’li olması o kadar önemli değil. Milletimiz, cumhurbaşkanını AKP’li olarak seçtiğine göre, burada bir sorun yoktur. 
Altıncısı, ben şahsen istenmediğim yerde, hele eğitim yuvasında öğrencilerin istemediği veya cami cemaatinin istemediği yerde görev yapmak istemem. O zaman yapması gereken inançlı Cumhurbaşkanımızdan affını istemesidir. Çünkü öğrenciler istemiyor. 
Yedincisi, burada İçişleri Bakanımız Soylu’nun görevi, teröristleri veya öğrenci olmayanları ayırarak öğrencilerimizin güvenliğini sağlamaktır.
Soylu, canını dişine takarak mücadele ediyor. 
Boğaziçi öğrencileriyle ilgili danışmanların da veya üst görevlilerin de yanlışın faturası ne yazık ki, Bakanımıza çıkıyor.
Eğer şunu yapsalardı, ne arbede yaşanırdı ne tutuklama ne de kelepçe olayı olurdu. 
Yapacakları çok basit öğrencileri kimlikleriyle araya karışan terör sevicilerden veya teröristlerden ayırırlardı. Hatta öğrencileri içeri de alabilirlerdi.
Kimlik kontrolü yaparsınız, öğrencileri ayırırsınız onlar dileklerini demokratik yollardan Anayasal özgürlük haklarını şiddete ve kargaşaya bulaşmadan yapar. Öğrenciler seçilerek gelen Türkiye’nin en zeki öğrencilerdir. Şiddete bulaşmanın sonucunu iyi bilir. Çünkü devlet daha güçlüdür…
Tavsiyem şudur:
Güvenlik güçleri, kimlik kontrolüyle üniversite öğrencilerini ayırıp kordon altına alsın. Hepsi bizim vatanın evlatlar, niye karşı karşıya gelsinler. Ama araya yabancı ajan provokatör sokmasınlar...
Biz en ufak işleri niye büyütüyoruz?
Ya bilgisizlik ya da art niyet vs…
Hem de bu pandemi döneminde...
***
MASKEYİ TAM TAKIN
BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. 
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ. 
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor peygamberimiz Hz. MUHAMMED sav. 
Yüce Allah’ın buyurduğu
وَلَا تُلْقُوا بِاَيْد۪يكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِۚۛ
“kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
Odur O(Hu Allah Hu).

Yorumlar (0)