Biz çocuklar için buradayız...

BİZ ÇOCUKLAR İÇİN BURADAYIZ…

             

          “Bakanlık olarak paradigma değişikliğine gidiyoruz. Çocuklarımızı çift kanatlı olarak yetiştireceğiz, bir kanadı bilim bir kanadı ahlak ve erdem olacak.”

            Mevlana sema dönerken “ Akşam olsa da eve gitsem”  diye dönmüyordu. Yunus şiirlerini yazarken “ Bir kıta da böyle oluversin, nasıl olsa okuyor olmaz” diye yazmıyordu. Mimar Sinan, “ Nasıl  olsa ben öldükten sonra yıkılır.“ diye bina inşa etmiyordu. Biz böyle gördük, bundan sonra da bize yaptığımız işin aşkıyla, layıkıyla, neşesiyle yapmak düşer. İltifat beklemeden marifete talip olmak hayalimiz.”

            “ Biz o binalarda o masalarda neden oturduğumuzu asla unutmamalıyız. Bu makamların hiçbirisi kariyeriniz için bulunan yerler değildir. Bunların hepsi çocukların gözlerinin  ışıltısını arttırmak içindir. Biz bu çocuklar için buradayız…”

                                                                                                       Ziya SELÇUK (Milli Eğitim Bakanı)

          Milli Eğitim Bakanının göreve geldiği günden bu yana eğitim camiasına, topluma verdiği pozitif mesajların altına imza atmamak mümkün değil. Kamuoyunun büyük desteğini alan Milli Eğitim Bakanlığının süratla icraata, uygulamaya geçmesi gerekiyor. Çünkü 2018-2019 Eğitim öğretim yılı sorunlu başladı.

  • Adrese dayalı kayıt sistemi ile öğrenciler açıkta kaldı ya da istemediği okullara yerleşti
  • Meslek Liseleri ve İmam Hatip Liseleri boş kaldı.
  • Ücretsiz ders kitapları eksik ve zamanında dağıtılamadı.
  • Öğretmen atama ve yer değiştirme mevzuatı ile büyük şehirlerde öğretmen fazlalığı oluşurken, taşrada öğretmen ihtiyacı hat safhadadır.
  • Ortaöğretimde mahalle okulu ( adrese dayalı) liseler hala Anadolu Lisesi statüsünde algısı ile öğrenciler ve velileri yanıltmaktadır.
  • Adrese dayalı kayıt baskısı nedeniyle sınıf mevcutları 40’lara dayanmakta, tam gün yerine ikili eğitime dönülmektedir.

    Yukarıda sayılan acil çözülmesi gereken problemlerin yanında Milli Eğitim Bakanının liderliğinde  eğitimin kalitesinin arttırılmasına dönük umudumuzu ve heyecanımızı  korumak zorundayız.

Çünkü; “Biz çocuklar için buradayız.”

YORUM EKLE

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148