banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Şehit Budak’ın ismi kütüphaneye verildi

banner1357

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Mutki Anadolu İmam Hatip Lisesine şehit isminin verildiği bir kütüphane kuruldu.Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Emniyet Müdürü...

BİTLİS 07.02.2018, 18:13
6
Şehit Budak’ın ismi kütüphaneye verildi
banner1353
banner1375

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Mutki Anadolu İmam Hatip Lisesine şehit isminin verildiği bir kütüphane kuruldu.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar ve diğer katılımcılar tarafından açılışı yapılan zenginleştirilmiş kütüphaneye Şehit Bekçi İsa Budak ismi verildi. Açılış töreninde konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, Bitlis’in medeniyet, kültür ve tarihi derinlikleri çok eskilere dayanan, yüzyıllardır ilim ve irfanın merkezi olmuş bir şehir olduğunu belirtti. “1500’lü yıllardaki bu şehrin medeniyetinin çok daha gerisindeyiz diye düşünüyorum” diyen Vali Ustaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“O dönemin ilim ve irfan merkezi olan bu şehre her geçen gün Bitlis’in tarihine ve geçmişine duyduğum hayranlık ve saygı inanın benim dünyamda çok ayrı bir yeri oldu. Böyle kimlikli bir şehir her yere nasip olmaz. Bu şehrin kadrini, kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. Bu şehre yapılacak en büyük yatırım, bu şehrin tarihini ayağa kaldırmak, bu şehrin geriye dönük ihtişamını, kültür ve medeniyetini tekrar ortaya çıkarıp yeni kuşaklara aktararak anlatmak ve yaşatmaktır. Bu projenin tarihi ve güzel ilçemizde hayata geçirilmesi memnuniyet verici. Burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali İsmail Ustaoğlu, katkılarından dolayı Bitlis İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar’a plaket verdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerine arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyalogu arttırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ projesinin uygulamaya konulduğu bildirildi.
Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:06
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:02