banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Adilcevaz’da Çarşı İçi Trafik Sorununa Çözüm

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi, ilçede trafik sorununu çözmek için otopark çalışmalarına başladı.İlçede yıllardır çarşı içinde yaşanan trafik sorunu esnafı ve vatandaşları mağdur ederken, Adilcevaz Belediyesi’nin yeni yönetimi...

BİTLİS 16.04.2014, 12:22
Adilcevaz’da Çarşı İçi Trafik Sorununa Çözüm
Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi, ilçede trafik sorununu çözmek için otopark çalışmalarına başladı.

İlçede yıllardır çarşı içinde yaşanan trafik sorunu esnafı ve vatandaşları mağdur ederken, Adilcevaz Belediyesi’nin yeni yönetimi bu sorunu çözmek için kolları sıvadı. Adilcevaz Belediyesi, ilçede çarşı içi trafiğini rahatlatmak için özellikle köy dolmuşlarının rahat bir şekilde park yapabilmeleri için tekstil atölyesinin arka kısmında bulunan 4 dönümlük araziyi kiralayarak dolmuşlar için otopark alanı çalışmalarını bitirme aşamasına getirdi.

Koni ile ilgili açıklamalarda bulunan Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, ilçede yıllardır sorun olan çarşı içi trafiğini rahatlatmak için tekstil atölyesinin arkasında bir vatandaşa ait 4 dönümlük bahçe ve iki dükkânı belediye adına kiraladıklarını ve otopark çalışmalarının bitmek üzere olduğunu belirterek, “En kısa sürede köy minibüslerinin rahat bir şekilde park yapabilecekleri yeri bitirmek üzereyiz. Ayrıca köylerimizden gelen bayan kardeşlerimiz ve çocukları için iki dükkânı konaklama yeri yaparak her türlü konforda düzenleyerek burada en güzel şekilde konaklamalarını sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!