doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bir Kez Daha Mağdur Oldular! Samsun Yabancılar Çarşısı Esnafı Soruyor: ‘Hani Verilen Sözler?’

Daha Fazla Göster

Bir Kez Daha Mağdur Oldular! Samsun Yabancılar Çarşısı Esnafı Soruyor: ‘Hani Verilen Sözler?’ Samsun’da su baskını sonrası mağdur olan ve ürünleri zarar gören Yabancılar Çarşısı esnafı, çatının söz verilmesine rağmen hala yapılmamasına tepki gösterdi.

Samsun’da etkili olan yağış nedeniyle Yabancılar Pazarı esnafı bir kez daha mağdur oldu. Su baskınları sonrası maddi hasarın büyük olduğunu belirten esnaf, çatının onarılması sözünün verilmesine rağmen hala sorunun çözülme kavuşmadığını belirterek, tepkilerini dile getirdi.

SOPIA DEMIR Ana Manşet

KİMSE GÖRMÜYOR

SOPİO DEMİR: Maddi hasarımız çok fazla. Buradaki esnafı kimse insan yerine koymuyor. Burada 3 bin kişi ekmek yiyor ama bununla ilgilenen kimse yok. Bizim durumumuz her sene aynı. Bir tane çatı istedik her gelen söz verdi ancak hiç biri verdiği sözü tutmuyor. Bizi sel alıp götürüyor ama sahip çıkan yok.

HUSEYIN SINECEK Ana Manşet

SAHİP ÇIKSINLAR

HÜSEYİN SİNECEK: Belediyelerimizden buraya ait olan çalışmaları yapmalarını istiyoruz. Çünkü bu böyle devam edemez. Belediyedekilerin gelip de şuranın halini görmeleri lazımdı. Biz ne kadar belediyemize sahip çıkıyorsak, onlar da gelsinler bize sahip çıksınlar. Tek çözüm çatıların yapılması.

AHMET HIMMETOGLU Ana Manşet

ESNAF PERİŞAN OLDU

AHMET HİMMETOĞLU: Çatı denen bir şey yok burada, yapılmış ama hiç bir işe yaramıyor. İnşallah en kısa sürede yapılır da biz de bu durumdan kurtulmuş oluruz. Zararımız çok esnaf, perişan oldu. Biz buraya alışveriş merkezi demeye utanıyoruz. En kısa sürede bu çatıyla ilgilenmeliler bizim yardım isteğimiz bu.

EVREN SAHIN Ana Manşet

6 SENEDİR BEKLİYORUZ

EVREN ŞAHİN: Çatımız 5-6 senedir yapılmadığı için zarar gördük. Bir an önce Samsun Büyükşehir Belediyemizden çatıyı yapmalarını rica ediyorum. Önümüz kış soğuk havalarda duramıyoruz içeride. Su baskını yüzünden havlularım hep lekelendi. Bunları nasıl müşterilerimize satacağım? 6 senedir bekliyoruz.

HABIBE OKER Ana Manşet

REZİLLİĞİMİZ ORTADA

HABİBE ÖKER: Şu çektiğimizi kimse çekmez. Vergimizi de ödüyoruz her şeyi yapıyoruz ama rezilliğimiz ortada. Söylenecek çok bir şey yok yaşadıklarımız ortada. Yardım talebimiz var.

OZKAN ARSLAN Ana Manşet

HALA YAPILMADI

ÖZKAN ARSLAN: Esnafın malları su üzerinde yüzüyordu. Arkada ki dükkanlara girilecek gibi değildi. Ortalık resmen facia gibiydi. Burası Samsun’un gözde yeri Büyükşehir Belediyesi burayı sahiplenmezse kim sahiplenecek. Belediye geldi söz verdi ancak çatımız hala yapılmadı.

AHMET CAGATAY SELMAN Ana Manşet

MADDİ ZARAR ÇOK

AHMET ÇAĞATAY SELMAN: Buralar baya sel aldı çok uğraştık. Maddi çok zararımız yok ama kutularımız biraz da ayakkabılarımız zarar gördü. Yardım talebim yok.

10 yabancilar carsisi 1 Ana Manşet

10 yabancilar carsisi 2 Ana Manşet

10 yabancilar carsisi 2 Ana Manşet

10 yabancilar carsisi 3 Ana Manşet

10 yabancilar carsisi bu fotograf ozellikle kullanicak 1 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir