OKUL ÖNLERİNDE SEYYAR SATICILARA İZİN VERİLMEYECEK

Milli Eğitim Bakanlığı flaş bir karara imza attı. Bu karara göre, okul önlerinde sık sık görülen seyyar satıcılara artık izin verilmeyecek. Öğrenciler okul önlerindeki seyyar satıcılardan yiyecek ve içecek satın alamayacak. Alınan bu kararın asıl neden hijyen ve sağlık koşullarının sağlanamaması olarak belirtildi.

MEB YAZI GÖNDERDi

Elde edilen bilgilere göre, MEB, okullara konuyla alakalı bir bilgilendirme formu gönderdi. Bilgilendirme formunda, “Bakanlığımız okul ve kuramlarında 2020/8 Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi Genelgesi Ek'inde yer alan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararlarına uygun olarak, okul gıda işletmelerinde gıda satışının yapıldığı, ancak düzenlenen diğer sosyal etkinliklerde buna uyulmadığı hususunda Bakanlığımıza bildirimler yapılmaktadır.” İfadelerine yer verildi.

KERMESLER İÇİN DE TEDBİR GELİYOR

MEB’in yolladığı yazıda, Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenen etkinliklerin yalnızca Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerin sunulacağı bilgisine de yer verildi.

ALINTI: KAMU SON HABER 

Meclis’te onaylandı! O borçları ödemeyin hepsine af geliyor Meclis’te onaylandı! O borçları ödemeyin hepsine af geliyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik