doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Binlerce Devlet Memuru Alınacak! İşte Başvuru Şartları: KPSS…

binlerce-devlet-memuru-alinacak-2809
Daha Fazla Göster

Binlerce Devlet Memuru Alınacak! İşte Başvuru Şartları: KPSS… Kamu Personeli Alım İlanları sayfasında yayınlanan ilanlar memur olmak isteyen vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Yeni yayınlanan ilanlara göre devlet binlerce memur alımı yapacak. Başvuru şartları arasında KPSS ‘de en az 55 puan almak gibi koşullar bulunuyor. İşte memur olmak isteyenler için o fırsat ve başvuru şartları…

Kamuda memur olmak isteyenler tarafından yeni ilanlar ilgiyle takip ediliyor. İstanbul başta olmak üzere Antalya, Giresun, Çankırı ve birçok il için alım yapılacak. Peki memur olmak isteyenler için gerekli şartlar neler?

DEVLET BİNLERCE MEMUR ALIYOR!

Devletin yapacağı yeni memur alımları yakından takip ediliyor. Kamu ilanları sayfasında yayınlanan ilanlara göre B grubu için alım yapılacak olan kurum ve alanlar şöyle:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 125 itfaiye eri aranırken KPSS puan şartı ise en az 55 puan olarak duyuruldu.

A grubu için alım yapılacak olan kurumlar ise şöyle:

Ticaret Bakanlığı : 60 Ticaret Müfettiş Yardımısı
ÖSYM: ÖSYM Uzman Yardımcılığı
Hakkari Üniversitesi: 2 İç Denetçi
T.C. Merkez Bankası Başkanlığı: 40 Bilişim Uzman Yardımcısı
Kişisel Verileri Koruma Kurumu: 10 Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru şartları her ilan için farklılık göstermekte. Ancak ilanlarda temel şart olarak Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gibi şartlar yer alıyor. Şartların ve başvuru kriterlerinin tamamına ise https://kamuilan.sbb.gov.tr/ adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir