Hilas Otel

Çelik İnşaat

Paylaşmayın, hapse girebilirsiniz!

1 Ocak 2019 itibariyle kaldırılan Adil Kullanım Kotası sonrasında internet servi sağlayıcıları yeni tarifelerini vatandaşlara sunmuştu. Vatandaşlar yeni uygulmaya sevinemeden fiyatlarla beraber şok olunca alternatif yollar denemeye koyuldu. Bu alternatif yollar canınızı sıkabilir...

Paylaşmayın, hapse girebilirsiniz!

1 Ocak 2019 itibariyle limitsiz internet devrine geçen internet aboneleri, yeni tarife fiyatlarından şikayet etmeye başladı. İnternet servis sağlayıcıları limitsiz internet paketlerini her ne kadar güncellese ve de taahhütlü fiyatlarında indirim yapsa da halen cep yakmaya devam ediyor.


ALTERNATİF YOLLAR ARANIYOR

Vatandaşlar cep yakan faturalar ve tarifeler görmemek için alternatif yollar aramaya başladı. İnternetin aşırı kullanımından doğan hız düşümğ uygulaması 1 Ocak itibariyle kalktıpı için aboneler bir internet hattını paylaşma ve ortak kullanma dolayısıyla daha az ücret ödeme yoluna başvuruyor.

ORTAK KULLANIM TEHLİKESİ

Her ne kadar bu ortak kullanım yolları cepleri ve yürekleri rahatlatsa da yaşabilecek olumsuz durumlar oldukca can sıkıcı olabilir. İnternet bağlantınızı paylaştığınız şahısların yasaklı sitelere girmesi, yasa dışı bazı faaliyetlerde bulunması ve benzeri durumlarda sizin başınız ağrıyabilir. Bu faaliyetlerden dolayı suçlu bulunup hapis cezası dahi alabilirsiniz. İnternet aboneliğinizi paylaşmadan önce bunları göz önüne alarak tekrar düşünmenizi öneririz.

Diğer yandan firmaların, vatandaşların paylaşım yapma yoluna gideceğini bildikleri için fiyatlar normal bandın üzerinde tuttuğu da edinilen bilgiler arasında.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER