Facebook kullanıcılara para ödeyecek! Siz de alabilirsiniz...

Facebook, yeni geliştirdiği Study adlı uygulamayla telefon aktivitelerini izlediği kişilere para ödeyecek. 

Facebook kullanıcılara para ödeyecek! Siz de alabilirsiniz...
banner1314

Facebook tarafından geliştirilen Study adlı uygulamayla, kullanıcıların telefon aktiviteleri ödeme yapmak kaydıyla izlenecek. Facebook'tan yapılan açıklamada uygulamanın kullanıcıların çeşitli verilerini işleyerek, kullanım alışkanlıklarına dair analizler yapacağı vurgulanırken, isteğe bağlı olarak kullanılacak uygulamayla kullanıcı kimliği, şifre, fotoğraf, video ve mesajlar gibi bilgilere erişilemeyecek.

Verileri toplayacak

Study adlı programla birlikte, kullanıcıların hangi ülkede bulundukları, kullandıkları cihazlar ve ağ özellikleri, indirme geçmiş, yüklenen uygulamalar gibi veriler depolanacak. Uygulamadaki kullanıcı verileri üçüncü parti uygulamalar ve reklam amacıyla servis edilmeyecek.

Amerika ve Hindistan'da 

Android platformunda yer alacak uygulamaya 18 yaşından küçükler erişemeyecekken, kullanıcıların yaşları kontrol edilecek. Üyelik aşamasında verilerini kullanmaya izin verenlere ücret ödemesi yapılacak. İlk süreçte Amerika ve Hindistan’da kullanıma sunulacak olan uygulamanın, ilerleyen süreçte diğer ülkelerde de kullanıma sunulması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312