banner1365

banner1345

Dikkat! Hızla yayılıyor

banner1357

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı çocukları intihara sürükleyen 'Mavi Balina' adlı oyunun hızla yayıldığını bildirdi. 

Dikkat! Hızla yayılıyor
banner1353

Son olarak Denizli’de Nuri Enes Karakuzu’nun (11) ölümüyle gündeme gelen bilgisayar oyunu ‘Mavi Balina’ ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yeni açıklama yapıldı.

WHATSAPP'TAN YAYILIYOR

Bakanlık açıklamasına göre, sabit internet sitesi olmayan, resmi satışı bulunmayan oyunun engellenmesi ile ilgili de bir gelişme yok. CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, ‘Mavi Balina’nın engellenememesinin nedenini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a sordu. Bakanlıktan verilen yanıtta, Mavi Balina’nın WhatsApp gibi haberleşme kanalları üzerinden yayıldığı belirtildi. 

TBMM'DE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

Programın tarayıcı tabanlı olmadığına, sabit internet sitesinin bulunmadığına dikkati çeken bakanlık, oyunun indirilip kurma şeklinde çalışmadığını ve resmi satışının da olmadığına dikkat çekti. Bakanlık, oyunun sabit ve spesifik bir internet adresi olmaması nedeniyle işlem tesis edilemediğini bildirdi. TBMM’de bir soru önergesine verilen yanıtta bakanlık, intiharlara neden olan oyunun WhatsApp gibi haberleşme kanalları üzerinden yayıldığını bildirdi. Bakanlık açıklamasına göre, sabit internet sitesi olmayan, resmi satışı bulunmayan oyunun engellenmesi ile ilgili de bir gelişme yok. 

150 GENÇ İNTİHAR ETTİ

Türkiye'de yaklaşık 150 genç Mavi Balina oyunundan dolayı intihar ettiği iddia ediliyor. Oyuna katılan çocuklardan, çoğu şiddet içeren 50 talimatın yerine getirilmesi isteniyor. Talimatların sonunda, genellikle intihar vakaları meydana geliyor.

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 12:24
İkindi 15:23
Akşam 17:54
Yatsı 19:13