doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman? Aşılar Zorunlu Mu Olacak?

bilim-kurulu-toplantisi-ne-zaman-2209
Daha Fazla Göster

Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman? Aşılar Zorunlu Mu Olacak? Bilim Kurulu bu akşam toplanıyor. Yeni kısıtlamaların görüşüleceği toplantıda aşıların zorunlu olup olmayacağı görüşülecek. İşte, kritik toplantıya dair ayrıntılar.

Bilim Kurulu Toplantısı’nın tarihi milyonlar tarafından takip ediliyor. Belirli aralıklarla her hafta toplanan Bilim Kurulu’nda aşılama ve yüz yüze eğitimin ele alınması ön görülüyor. Aşılama ve koronavirüs tedbirleri ile ilgili hangi kararların alınacağı da toplantıda masaya yatırılacak.

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN?

Bilim Kurulu Toplantısı’nın tarihi hakkında henüz bir açıklama gelmedi. En son Bilim Kurulu 15 Eylül Çarşamba günü toplanmıştı. Bu haftaki toplantının da çarşamba ya da perşembe günü yapılması bekleniyor.

AŞILAMA ZORUNLU MU OLACAK?

Hürriyet’e konuşan uzmanlar uyarılarda bulundu. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın konuyla ilgili şu bilgileri verdi;

“Toplantılar, gösteriler, eğlence yerlerine giriş için tam aşılı olma zorunluluğu getirilebilir. İtalya yeşil kart uygulamasına geçti. ‘Restoranlar, kapalı mekanlar, okullar gibi yerlerde aşı zorunluluğu arayacağım’ dedi. Böyle bir uygulama Türkiye’de de kış aylarına doğru olabilir, belki kapalı mekanlar için maske zorunluluğu tekrar gelebilir. ‘Kapalı yerlerde eğlence mekanlarında vs. tam aşılı olsanız da maske takmalısınız’ denebilir.”

BAKAN KOCA DUYURDU: YÜZDE 50’Yİ GEÇTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “18 yaş ve üstü nüfusumuzda en az iki doz aşı olanların oranı yüzde 50’yi geçti. İki doz ve tam doz aşı oranı arttıkça salgına karşı başarımız artacak” mesajını paylaştı.

İşte Bakan Koca’nın mesajı…

18 yaş ve üstü nüfusumuzda en az iki doz aşı olanların oranı %50’yi geçti. İki doz ve tam doz aşı oranı arttıkça salgına karşı başarımız artacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir