Polis ekipleri ’güvenli internet kullanımı’ semineri verdi

Bilecik’in Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ve Çocuk Büro Amirliği ekipleri tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Güvenli internet kullanımı’ konulu seminer düzenlendi.Ertuğrulgazi...

Polis ekipleri ’güvenli internet kullanımı’ semineri verdi

Bilecik’in Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ve Çocuk Büro Amirliği ekipleri tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Güvenli internet kullanımı’ konulu seminer düzenlendi.

Ertuğrulgazi Ortaokulu konferans salonunda 7. ve 8. sınıf öğrencilerine verilen seminerde, güvenli internet kullanımı konusunda bilgiler verildi. Kişisel güvenlik ve suçtan korunma başlığı adı altında güvenli internet kullanımı, şiddet ve akran zorbalığı, arkadaş seçimi, internet üzerinden hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarından korunma yöntemleri, trafik kazaları ve nedenleri, polis ve hayatımızdaki önemi konularında bilgi paylaşımında bulunuldu. İşlenen suçlar ve suçların cinslerine bakıldığında, internet üzerinden işlenen suçların günümüzde artış gösterdiği belirtilerek bu konuda dikkatli olunması konusunda uyarılar yapıldı. Son olarak öğrencilerin merak ettiği konuların cevaplandırılmasıyla seminer programı sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127