banner1365

banner1345

Başkan Can’ın Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri mesajı

banner1357

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, bu yıl 737’ncisi gerçekleştirilecek Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Can mesajında, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek olan Ertuğrul...

BİLECİK 06.09.2018, 18:02
Başkan Can’ın Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri mesajı
banner1353

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, bu yıl 737’ncisi gerçekleştirilecek Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Can mesajında, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek olan Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenliklerine kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlı ve aziz tarihimizde büyük önem arz eden gerek kuruluş ve gerekse kurtuluşa tanıklık etmiş olan ve her karış toprağında Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Şeyh Edebali ve nice alperenlerin ayağının izi, gözünün feri ve alnının teri olan böylesine eşsiz bir diyarda yaşamanın anlamı bizler için çok büyük. Bizler, Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak; güzide memleketimizin her zerresine minnet ve şükran borçluyuz. Asırlardır milletimiz bu doğrultuda milli ve manevi duygularından ödün vermemiş, aramıza nifak tohumları ekmek isteyenleri bozguna uğratmayı başarmıştır” ifadelerini kullandı.

“Söğüt’teki diriliş ruhu 737 yıldır hala ayakta”

Başkan Can mesajının devamında, "Bu yıl 737’ncisini kutlayacağımız Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’nde elbette bizlere bu cennet vatanı armağan eden şanlı ecdadımıza rahmet ve minnet dileklerimizi iletirken, ülkemizin birlik ve beraberliği ile hızlı yükselişine dur demek isteyen hain güçlere karşı Söğüt Ruhu ile cevap vereceğiz. Bugün bu köklü mirasın temsilcisi bir nesil olarak, geçmişimizi unutmadan, toplumsal barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, huzurun ve refahın artması için hep birlikte çalışıyoruz. Bizler bu muhteşem enerjiyi Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi, muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmak için çaba sarf etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 737’ncisini kutlayacağımız Ertuğrul Gaziyi Anma ve Söğüt Şenliklerinin tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi vesilesiyle, bizleri aziz miraslarıyla bahtiyar eden Ertuğrul neslini bugün bir kez daha minnetle yad ediyor, tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyor, birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için Cenabı Allah’a niyazda bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.
Yorumlar (0)
banner1363
17°
sisli
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18