Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ağlan Köyünde geleneksel iftar yemeği

Bilecik’in Osmaneli ilçesine bağlı Ağlan Köyünde, Ramazan ayı dolayısıyla birlik, beraberlik ve kaynaşma adına toplu iftar yemeği verildi.Köy camisi önünde Muhtar Kasım Balcı tarafından düzenlenen programa Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı,...

Ağlan Köyünde geleneksel iftar yemeği
banner1311

Bilecik’in Osmaneli ilçesine bağlı Ağlan Köyünde, Ramazan ayı dolayısıyla birlik, beraberlik ve kaynaşma adına toplu iftar yemeği verildi.

Köy camisi önünde Muhtar Kasım Balcı tarafından düzenlenen programa Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, AK Parti İl Genel Meclis üyesi Hakan Özkan, İYİ parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis üyesi Orhan Uğur, kurum müdürleri, köy muhtarları ve köy halkı katıldı. Beraberlik ve dayanışmayı artırmak amacıyla düzenlenen iftar programında köylülerin birbiriyle yaptıkları sıcak ve samimi sohbetler kaynaşmanın en güzel göstergesi oldu.

"İftarımızı geleneksel hale getirdik"

Mübarek Ramazan ayında bir arada iftar yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Ağlan Köyü Muhtarı Kasım Balcı, “Daha önceleri köyümüzde Hoca daveti olarak bilinen ve her akşam başka bir hanede düzenlenen iftar yemeği zamanla işlerinde yoğun olmasından dolayı kalkmıştı. 2015 yılından bugüne kadar köy halkımızla beraber olarak yaptığımız iftar yemeğimizi geleneksel hale getirdik. Bu toplu iftar yemek geleneğimizi de sürdürmeyi düşünüyoruz. Böylesine anlamlı ve samimi iftarlar her zaman yapılmalı. Hemşehrilerimizi bir araya toplayıp orucumuzu hep beraber samimi bir ortamda açmamız, tarif edilemez bir mutluluk. Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312