Rusya-Ukrayna savaşının etkisi ile birlikte akaryakıt fiyatlarının belirleyicisi olan, Brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürüyor. Araç sahipleri benzin zam haberlerini internet üzerinden takip ediyor. Bu kez sevindiren haber geldi. Peki "LPG fiyatları?", "Benzin fiyatları ne kadar?" İşte son durum...

Benzin ve otogaz fiyatları  indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösterirken araç sahiplerini sevindiren haber geldi. Motorin fiyatlarına peş peşe gelen indirimlerden sonra şimdi de benzin ve LGP fiyatları düştü. Benzine 2 lira 13 kuruş, LPG'ye 1 lira 71 kuruş indirim geldi. Böylece benzin 25 lira seviyelerine, oto gaz ise 10 lira seviyelerine geriledi.

MOTORİNDEN SONRA SIRA BENZİN VE LPG'DE

Brent petrol ve döviz kurundaki değişkenlik akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Son günlerde üst üste gelen zamların yerini indirimler almaya başladı. 29 ve 30 Haziran tarihlerinde motorine üst üste gelen indirimlerin ardından şimdi de benzin ve LPG'nin fiyatı düştü. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 2 lira 13 kuruş, LPG'ye ise 1 lira 71 kuruş indirim geldi.

TOBB ve VİSA Yeni Kartlı Harcamalar Analizi sonuçlarını açıkladı: "Türkiye daha hızlı toparlandı" TOBB ve VİSA Yeni Kartlı Harcamalar Analizi sonuçlarını açıkladı: "Türkiye daha hızlı toparlandı"

BENZİN VE LPG'YE İNDİRİM 

Pompalara dün gece yarısından itibaren yansıyacak olan 02 Temmuz Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin'e 2,13 lira, otogaz'a ise 1 lira  71 kuruş fiyat indirimi geldi 

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN