doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Benzer Ailesinin Acı Günü! Dualarla Uğurlandı

Benzer'in-Acı-Günü!-Dualarla-Uğurlandı
Daha Fazla Göster

 Samsun’da Benzer Ailesinin Acı Günü! Dualarla Uğurlandı  Samsun’da haberhas.com haber sitesinin sahibi Hasan Benzer’in geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden oğlu 11 yaşındaki Yiğit, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

 

Samsun’da haberhas.com haber sitesinin sahibi Hasan Benzer’in oğlu 12 günlük korona virüsü tedavisinin ardından hastaneden taburcu edilen ve eve çıktığı gün kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Yiğit Benzer, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

samsun benzer ailesinin aci gunu 1 Foto Galeri

KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Derecik Şehit Yasin Boy Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yiğit Benzer, korona virüse yakalanmasının ardından sağlık durumu kötüye gidince hastaneye kaldırıldı. OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 12 gün tedavi olan Yiğit Benzer, tedavinin ardından taburcu edilerek evine gönderildi. Taburcu olduğu gün evinde rahatsızlanan ve kalp krizi geçiren Benzer, tekrar OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Yiğit Benzer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

samsun benzer ailesinin aci gunu 3 Foto Galeri

“OĞLUM HER GÜN RÜMAYA GİR”
Yiğit Benzer’in cenazesi bugün Büyükoyumca Merkez Camisi’ne getirildi. Burada anne Gülşah Benzer ve ablası Ela Benzer (15), birbirlerine tutunarak, gözyaşı döktüler. Anne Gülşah Benzer tabutun başına gelerek, “Oğlum bak herkes seni çok seviyor. Bütün öğretmenlerin sana geldi oğlum. Her gün rüyama gir” diyerek gözyaşı döktü.

samsun benzer ailesinin aci gunu 6 scaled Foto Galeri

Yiğit Benzer’in taburcu olduğu gün hayatını kaybettiğini belirten baba Hasan Benzer, “Oğlum pulmoner akciğer tansiyon (pulmoner hipertansiyon) hastasıydı. Okula devam ederken okuldan koronavirüs kaptı. Önce doğumevi, sonra da tıp fakültesine gittik. OMÜ Tıp Fakültesi’nde yapılan 12 günlük tedavinin ardından taburcu olup, eve geldik. Eve geldiğimizde kendisinden geçti ve kalbi durdu. Hastaneden iyileşti diye taburcu edildi. Ekstra ilaçlar da verilmişti, evde de ilaç verilecekti. Koronadan önce de oğlumun kalbi ile akciğeri arasındaki damarlarda pulmoner hipertansiyon hastalığı vardı” dedi.

samsun benzer ailesinin aci gunu 5 scaled Foto Galeri

Benzer’in cenazesi öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Pelitköy Mezarlığı’na defnedildi.
Cenazeye ayrıca Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, aile yakınları, öğretmenler ve baba Hasan Benzer’in gazeteci meslektaşları katıldı.

samsun benzer ailesinin aci gunu 7 scaled Foto Galeri

samsun benzer ailesinin aci gunu 8 scaled Foto Galeri

samsun benzer ailesinin aci gunu 9 scaled Foto Galeri