doğa yataks cemre
       
5s akın bilgi

Bedri Yaşar’dan ‘Şeffaflık’ Çağrısı!

bedri yaşar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bedri Yaşar’dan ‘Şeffaflık’ Çağrısı! İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de bankacılık sektörü ve Ziraat Bankası Sayıştay raporları ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, şeffaf olunmasını istedi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ziraat Bankası’nın uluslararası arenada değerinin korunmasını ve bankacılık sektörünün şeffaf olması gerektiğini söyledi.

‘AKIBETİ BELLİ DEĞİL’

Bankacılık sektörünün şeffaf olması gerektiğini ifade eden Milletvekili Yaşar, “Piyasada Türkiye’nin kredi hacmi trilyonlar seviyesindedir. 10 milyar doların üzerindeki bir uluslararası piyasadan söz ediyoruz. İç piyasa, ihtiyaçları doğrultusunda bu kredileri müşterilerine kullandırmaktadır. Dolayısıyla bankaların borçlanma limitleri artmaktadır. Asıl amacı tarım sektörünü desteklemek olan Ziraat Bankası, diğer sektörlere de kredi desteği sağlamaktadır. Kredi alt yapısı hazırlanırken, piyasanın veri tespitleri iyi analiz edilmeli, bankanın itibarı gözetilmelidir. Topluma karşı duyduğumuz sorumluluk gereği; kredi kullanımlarındaki tüm proseslerde şeffaflık vurgusu önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu arada, 2013 yılından beri söz konusu olan kayıp 2 bin 27 adet jeneratörün akıbeti belli değildir. Jeneratörler uçmuştur. Bu konuda da banka şeffaf olmalıdır” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir