doğa samsun surucu kursu duru
       
5s dikey izosam bilgi

Bedri Yaşar’dan, Bafra, Alaçam, Vezirköprü Çağrısı! ‘Tamamı Yabancılara Teslim Edildi’

bedri yaşar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bedri Yaşar’dan Bafra, Alaçam, Vezirköprü Çağrısı! ‘Tamamı Yabancılara Teslim Edildi’ İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de tütün üreticisinin sorunlarına değinerek, destek çağrısında bulundu

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’deki tütün üretiminin tamamının yabancılara teslim edildiğini belirterek, “Bafra, Alaçam, Vezirköprü Türkiye’nin en kaliteli tütünlerinin üretildiği merkezlerdendir. Üreticileri desteklememiz lazım” dedi.

08 yasar Ana Manşet

HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI

TBMM’de tütün üreticisinin yaşadığı sorunları dile getiren Milletvekili Yaşar, “Türkiye tütün üretiminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Tütün aynı zamanda önemli bir ihraç ürünü konumdadır. Sarmalık tütün Türkiye’de başta Adıyaman olmak üzere, Bitlis, Samsun, Çanakkale, Muş, Bingöl, Hatay, Manisa, Denizli, Kütahya, Balıkesir, Bursa, İzmit illerinde de üretilmektedir. Tütün diyince Türkiye’nin her bir köşesi akla gelmektedir. Samsun’da adını tütünden alan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarken ilk ayak bastığı yerde Tütün İskelesi’dir” dedi.

08 yasar 2 Ana Manşet

KAVGA KONUSU DEĞİL

“Maalesef Türkiye’deki tütün üretiminin tamamı, yabancılara teslim edilmiş vaziyette” diyen Yaşar sözlerine şöyle devam etti: “Dengeyi, fiyatı, organizasyonu bunlar yapıyor. Bafra, Alaçam, Vezirköprü Türkiye’nin en kaliteli tütünlerinin üretildiği merkezlerdendir. Üreticileri desteklememiz lazım. Tütün konusu kavga konusu değil, hepimizin ortak paydası. İnsanlar durup dururken, Adıyaman’da, Samsun’da, Türkiye’nin değişik yerlerinde neden sokağa çıkıyorlar? Tütün ekeni de, alanı da desteklememiz lazım.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir