doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Bedri Yaşar’dan Çağrı! ‘Acilen Kurulmalı’

bedri-yasardan-acil-cagri-3108
Daha Fazla Göster

Bedri Yaşar’dan Çağrı! ‘Acilen Kurulmalı’ İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’de acilen Afet Bakanlığı’nın kurulması gerektiğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, doğal afetlerde her yıl çok sayıda can ve mal kaybı meydana geldiğini, felaket bölgelerinde hizmetlerin tek elden ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için acilen Afet Bakanlığı’nın kurulması gerektiğini belirtti.

01 yasar 1 Samsun

EĞİTİM VERİLMELİ

Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta çeşitli inceleme ve tespitlerde bulunduklarını belirten Milletvekili Yaşar, “Kent Yerleşim planlaması doğa koşullarına uygun olarak yapılmalıdır. Rant sevdasına son verilmeli ve yol, köprü vb. projelendirmelerinin bilimsel bilgi ve kurallara uygun olarak planlanmalıdır. Doğal afetler konusunda vatandaşların eğitimine önem verilmeli, eğitim programları düzenlenmelidir. Acil tahliye planları oluşturulmalı ve uygulanmasına özen gösterilmelidir. Afet öncesi, afet anı ve afet sonrasını planlamak amacıyla Afet Bakanlığı kurulmalıdır” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir