doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bedri Yaşar, ‘Samsun’dan Farkı Yok’ Diyerek Çağrıda Bulundu: Önlenebilir!

bedri-yasar-sel-cagrisi
Daha Fazla Göster

Bedri Yaşar, ‘Samsun’dan Farkı Yok’ Diyerek Çağrıda Bulundu: Önlenebilir! İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Karadeniz’de Bölgesi’nde yaşanan sel felaketlerinin, düşük maliyetle önlenebileceğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Karadeniz Bölgesi’ndeki sel felaketlerinin önlenebilmesi için gerekli yatırımların yapılması gerektiğini belirterek, “Arhavi’de gördüğümüz manzaranın Rize’den, Giresun’dan ve Samsun’dan bir farkı yok. Maalesef buralarda her sel sonrası aynı manzaralarla karşılaşıyoruz” dedi.

26 yasar Ana Manşet

‘SAMSUN’DAN BİR FARKI YOK’

Karadeniz Bölgesi’ndeki dere yataklarının bir an önce rehabilite edilmesi ve temizlenmesi gerektiğini belirten Milletvekili Yaşar, “Karadeniz’de her dönemde sel felaketleri ile karşılaşıyoruz. Aslında Arhavi’de yaşananlar bunun tipik örneklerinden bir tanesidir. Bundan önce geçtiğimiz hafta Rize’de, daha önceki aylarda Giresun Dereli’de tekrarı oldu. Yine devamında Samsun’da sel felaketleri olmuştur. Çok düşük maliyetle ve yatırımla alınabilecek olan önlemler vaktinde alınmış olsaydı, Karadeniz Bölgesi’nde bu sel felaketlerinin hiç birisi yaşamamış olacaktı. Arhavi’de gördüğümüz manzaranın Rize’den, Giresun’dan ve Samsun’dan bir farkı yok. Maalesef buralarda her sel sonrası aynı manzaralarla karşılaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

26 yasar 1 Ana Manşet

VAKİT KAYBEDİLMEMELİ

Yapılması gereken yatırımların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Yaşar, “Karadeniz’de dere yataklarının bir an önce rehabilite edilmesi gerekmektedir. Mümkün olduğunca beton perde duvarlar yapılmalıdır. Dereler temizlenmelidir. Ayrıca belli yerlerde kot farklılıkları var, bu kesitler kurtarmıyorsa yan su kanalları ile takviye edilmelidir. Bunlar önlenebilir mi? Önlenebilir, bunların önüne geçilebilir mi ? Geçilebilir. Bunlar temel yatırımlardır. Dere yatakları dahil devletin yapması gereken yatırımlardır. Özellikle Devlet Su İşleri’nin yapması gereken yatırımlardır. Biz bugün bu yatırımları yapmadığımız, gelecekte bu konuda çok ağır bedeller ödemeye mahkum kalabilirsiniz. Bu nedenle, yapılması gereken yatırımlar vakit kaybetmeden yapılmalıdır” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir