doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bedri Yaşar: “Hükümet Bir, Vatandaş Bin Açık Veriyor”

vatandas-acik-veriyoe
Daha Fazla Göster

Bedri Yaşar: “Hükümet Bir, Vatandaş Bin Açık Veriyor” İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin bütçe harcamalarında daha hassas olması gerektiğini belirterek eleştirilerde bulundu.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar , Türkiye’nin tüketen bir ülke dönüşümünde olduğunu belirterek, “Hükümetin bütçesi yüzde 1 açık verirse, milletin bütçesi bin açık vermektedir” dedi.

DÖVİZLE YAŞAR OLDUK

Artık dövizle yaşandığını ve yatırımcıların ülke dışına çıktığını belirten Bedri Yaşar, özellikle yurt dışı ile çalışan firmaların yaşadıkları yurt dışı tahsilat sorunlarında devletin aracı olması ve onları desteklemesi gerektiğini söyledi. “Hükümetin bütçesi yüzde 1 açık verirse, milletin bütçesi bin açık vermektedir” diyen İYİ Partili Yaşar, ekonomik sorunların dış ticarete de yansıdığını dile getirdi.

TİCARİ ATEŞE SAYISI YETERSİZ

Türk iş adamlarının yabancı ülkelerde daha fazla iş, yatırım ve ihracat yapmaları açısından ticaret ateşeleri ve ticaret müşavirlerinin etkinliğinin artırılması gerektiğini ifade eden Yaşar, Türkiye’de ticaret ateşesi ve ticaret müşaviri sayısı yetersizdir. Ateşeler gittikleri ülkeler hakkında önceden gerekli çalışmaları yapmalı ve ilgi sahibi olmalıdır. Ataşelerin sayısı artırılarak; bulundukları ülkelerden ülkemize çok önemli ekonomik katkılar sağlanabilir” diye konuştu.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir