doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bedri Yaşar: Dış Politikada Şeffaflık Sağlanmalı

dis-politikada-seffaflik-saglanmali-1411
Daha Fazla Göster

Bedri Yaşar: Dış Politikada Şeffaflık Sağlanmalı İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, dış politikada şeffaflığın mutlaka sağlanması gerektiğini söyledi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar dış politikada denge siyasetinin önemine dikkat çekerek, devletler arası siyasette şeffaflığın mutlaka sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

WhatsApp Image 2021 11 14 at 19.05.37 Samsun

“YIKICI DEĞİL, YAPICI SİYASET”

TBMM’de ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Katar Devleti Hükümeti Arasında Büyük Çaplı Organizasyonların Yerine Getirilmesinde İş Birliği Konulu Niyet Mektubu’nun Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi’ önerisi üzerine söz alan İYİ Partili Yaşar, dış politikamızda yıkıcı değil yapıcı siyaset anlayışının benimsenmesi gerektiğini söyledi.

“YETİM HAKKI DÜŞÜNÜLMELİ”

Ortadoğu siyasetinin de önemine vurgu yapan Bedri Yaşar Katar ile yapılan yatırımlara ilişkin şunları söyledi: “Yapılan anlaşmalar oldu bittikten sonra kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Devlet yatırımlarda şeffaf olmalıdır. Hukuki gerekleri yerine getirmeli ve yapılan yatırımları açık olarak kamuoyu ile paylaşmalıdır. Şahsi varlıklar elbette satılabilir. Ancak; üzerine titrediğimiz, yetim hakkı dediğimiz varlıkların satışını yaparken milyon kere düşünmek gerekir. Biz bu varlıkların şeffaflıktan ve denetimden uzak tutularak satılmasına karşıyız.”

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir