banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

05.04.2020, 08:26

BEDAVA MASKE ALMAK İSTEYEN VAR MI?

Merhaba Kıymetli Okuyucularım; ülkemiz de dâhil olmak üzere; dünyayı kasıp kavuran koronavirüsten ders almak bir yana millet olarak söylemde her şey var, fakat eylemde zorlanan bir toplumu görmekten artık gına geldi.

Nedeni ise kimi insanlarımız Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarına( 14 KURALA ) harfiyen uyarken, kimileri de koronadan hala bihaber  havasında. Böyle olunca bu illetle nasıl baş edileceğini düşünmekte zorlanıyorum. Bu konuyla ilgili ekranlara, pazar yerlerine ve banka önlerine bakmanız yeterli bence. Görünümler bunun çok açık ispatı.

Bugün farkındalık yaratacak YENİ ÜRETİLEN MASKEDEN bahsedeceğim.

KENDİ ALANINA SAHİP OL!.. 

Sayın Cumhurbaşkanımız bir dizi önemli tedbirleri bugünden başlamak üzere hayata geçirilmesi için İLGİLİ BİRİMLERE talimat verdi.

Bizler güdük zihniyetine sahip değilsek, o zaman bu kuralları birilerinin sizi görmesine gerek kalmadan kendi alanına sahip çıkacak, bu illeti ne kendine ne de başkalarına bulaştırmayacaksın.

Yok, ben bildiğimi yaparım diyemezsin, AR - TIK böyle bir LÜKSÜN YOK.

O nedenle; tramvaylara binecek insanların muhakkak maskelerinin olmasına girişte özel güvenlik görevlileri dikkat edecek ve de maske haricinde kaşkol vesaireyi kabul etmeyecekler nedeni o bindikten sonra ağızlarından çıkarıyorlar.

Ayrıca bu uygulamalar otobüs , minibüs ve servis araçlarında de uygulanmalı bunları kontrol edecek olan aracı kullanan şoförler olacaktır.

Polis ve zabıtalar da hangi bölgelerde insanların oturup sohbet ettikleri yerleri biliyor. Örnek mi çay ocakları kapalı fakat seyyar tüpü, çaydanlığı ve pet bardaklarıyla çay yapıp satıyorlar. İnsanlar da o bölgede yoğunluk oluşturuyor. Bu ve bunun gibi birçok örnekler vere bilirim.

Sonuç olarak; kendi alanına sahip ol!. Bu da benim hayatta kalabilme  maskem…

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. (Kazım İLHAN)

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. (Kazım İLHAN)

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

kilhan61@hotmail.com                                                                                               KAZIM İLHAN

                                                                                                                    SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMA

Yorumlar (0)