doğa calven cemre
5s arslan Mega Halı

Bayram Tatili İle İlgili Flaş Açıklama!

samsunda-yeni-koronavirus-kararlari
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayram Tatili İle İlgili Flaş Açıklama! Bayram tatili ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Birçok çalışan tatil yapmak için uzun bayram tatilini bekliyordu. Tarih vererek duyurdular. Bu ay çalışanlar bayrama ve resmi tatile izinlerini ekleyip 11 gün tatil yapabilecek. Turizmciler 15 – 25 Temmuz arası konaklama tesislerinde yer kalmadığını söyledi.

Türkiye’de bu yılın en uzun tatil dönemi olacak Kurban Bayramı için yerli turistin talebi hızlı başladı. 20 Temmuz – 23 Temmuz arasına denk gelen Kurban Bayramı, 19 Temmuz pazartesi gününün de eklenmesiyle 9 gün olarak tatil imkanı sağlayacak. Ayrıca hemen öncesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün de resmi tatil olmasıyla 11 günlük uzun bir tatil yapılabilecek.

KARADENİZ ÇOŞKUSU
Bu dönemde sadece sahiller değil, hem deniz hem yayla tatili imkanı sunan Karadeniz de yüksek doluluklara ulaşacak. TÜRSAB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Mustafa Gümrükçüoğlu, yoğun bir talep olduğunu ancak salgın tedbirleriyle temkinli hareket ettiklerini söyledi. Gümrükçüoğlu, “Özellikle yüksek irtifadaki tesislerde doluluklar yüksek görünüyor. Serin ve dağ havası almak, bölgeyi gezmek için geliyorlar. Körfez turizminde Kuveyt, Katar, Dubai, Umman ve Ürdün’den ciddi talepler var. Suudi Arabistan’dan da bir çözülme bekliyoruz. Irak pazarı da yükselecektir. 2020 yılına nazaran doluluklar daha yüksek olacak” diye konuştu.

ŞEHİR OTELLERİ BEKLEMEDE

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin ise şehir otellerinin bayram dönemindeki beklentilerine ilişkin bir değerlendirme yaptı. Eresin, “Güvenli turizm sertifikalı, pandemi kurallarına uyan, hijyen tedbirlerini tümüyle alan tüm tesislerimiz misafirlerini ağırlamaya hazır. Bayram tatili dönemi özellikle kıyı bölgelerde bir turizm hareketi sağlayacaktır. Ayrıca özellikle İstanbul çıkışlı memleket ziyaretlerinde de artış olacaktır. Buna karşılık bayram tatilinin şehir otellerine hareket getirmesini beklemiyoruz. Şehir otelleri, özellikle İstanbul otelleri bayram döneminde büyük ölçüde boş olacak. Yurtdışından gelen münferit misafirler maalesef İstanbul otellerinde dolulukları pek etkilemeyecek. Bayram tatiline gidecek vatandaşların rezervasyonlarını güvenilir kuruluşlar üzerinden yapmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir