Samsunlu milli sporcu Adil Mısırcı 2024 Olipiyatları'nda güreşi bırakacağını söyleyen Taha Akgül'ün yerine bayrağı devralıp şampiyon olmak istediğini söyledi 

KIL PAYI KAÇIRDI 

Bulgaristan'da yapılan U23 ve İtalya'nın Roma şehrinde gerçekleşen U 20 Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalyanın sahibi olan Samsunlu milli sporcu Adil Mısırcı Samsun Medya Grubu'na özel açıklamalarda bulundu. Mısırcı, Avrupa şampiyonalarında ufak hatalarla finali kaçırdığını belirterek, "Bu sene bizim için çok yoğun geçiyor. 2 avrupa, 2 dünya şampiyonası, üniversiteler arası şampiyonalar. Kısaca çok yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. U 20 Avrupa Şampiyonası'nda yarı final müsabakasında ufak hatalarımdan dolayı, final biletini kaçırdım" dedi.  

'ASLA PES ETMEYİN'

Güreş sporu yapan gençlerin pes etmemesi gerektiğine değinen Mısırcı şunları söyledi: "Çalışmalarımıza hocalarımız eşliğinde devam ediyoruz. Bulgaristan'da Dünya şampiyonası için eksiklerimi gidererek, şampiyon olmak istiyorum. Ardından, hedefim 2028 Olimpiyatlarına katılmak. Taha ağabey, 2024 olimpiyatları sonrası bırakacağını açıkladı. Bizde ağır sikletde Taha ağabeyin yerini alıp, bayrağımızı göklerde dalgalandırmak istiyoruz. Güreş sporuna yeni başlayan kardeşlerimizin önlerine zorluklar çıkacaktır. Ama asla mücadelelerinden vazgeçmesinler" diye konuştu.

Esra VURAL ÖZEL HABER 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Samsunspor'da çalışmalar hız kazandı Samsunspor'da çalışmalar hız kazandı