banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Tarihin gölgesinde olta balıkçılığı

banner1357

TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİN BİR ARADA OLDUĞU BATMAN ÇAYINDA GENÇLER, ARTUKLULAR DÖNEMİNDEN GÜNÜMÜZE ULAŞAN MALABADİ KÖPRÜSÜ VE BATMAN BARAJININ MANZARASINDA OLTA BALIKÇILIĞI YAPIYOR.

BATMAN 20.09.2020, 11:32
4
Tarihin gölgesinde olta balıkçılığı
banner1353
banner1375

Tarihi ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu Batman Çayında gençler, Artuklular döneminden günümüze ulaşan Malabadi Köprüsü ve Batman Barajı manzarasında olta balıkçılığı yapıyor.

Hafta sonu etkinlikleri kapsamında tarihi köprünün gölgesinde hem balık tutan hem de geçmişe yolculuk yaptıklarını ifade eden vatandaşlar, Batman Çayı ve baraj göletinin olta balıkçılığı için oldukça elverişli olduğuna dikkat çekti. Bölgede bilinçsiz balıkçılık faaliyetleri nedeniyle balık çeşitliliğinde önemli bir azalma olduğuna da dikkat çeken vatandaşlar, "Dicle Nehri ve Garzan Çayında hala ağ geren, elektrik ve patlayıcı madde kullanarak balık avlayanların olduğunu görüyoruz. Bizler balık tutmayı eğlenceli bir faaliyet olarak olta ile yapmayı tercih ediyoruz. İhtiyacımız kadar tuttuğumuz balıkları tarihi Malabadi Köprüsünün kenarına yaktığımız mangal ateşinde pişirip yiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)