banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1496

banner1324

Batman Üniversitesi Rektörü Durmuş, tanışma ve istişare toplantısına katıldı

BATMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AYDIN DURMUŞ, DİYARBAKIR DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET KARAKOÇ'UN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİNDEKİ ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİ TANIŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.

BATMAN 26.10.2020, 12:11
2
Batman Üniversitesi Rektörü Durmuş, tanışma ve istişare toplantısına katıldı

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un ev sahipliğinde düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki üniversite rektörleri tanışma ve istişare toplantısına katıldı.

Diyarbakır’da düzenlenen tanışma ve istişare toplantısına, Rektör Durmuş’un yanı sıra Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Kafkas Üniversitesi Prof. Dr. Hüsnü Kapu katıldı.

Toplantıda, özellikle bölge turizmi olmak üzere her alanda gelişmesi için fikir alışverişinde bulunuldu. Konuk rektörler daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesine alınan Zerzevan Kalesini ziyaret etti. Çınar ilçesinde bulunan ve Doğu Roma İmparatorluğu’nun son kalesi olarak kabul edilen Zerzevan Kalesi ziyareti sırasında, Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun kaleye ilişkin misafir rektörleri bilgilendirdi.

Yorumlar (0)