doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Başvurular Başladı! Okula Giden Öğrencisi Olan Aileye 850 TL Nakit Yardımı

Başvurular Başladı! Okula Giden Öğrencisi Olan Aileye 850 TL Nakit Yardımı
Daha Fazla Göster

Başvurular Başladı! Okula Giden Öğrencisi Olan Aileye 850 TL Nakit Yardımı Okullar Açılmadan İlkokul – Ortaokul – Lise – Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı! Başvurular Başladı

Aşılamada kat edilen mesafe ve hızla düşen vaka sayıları sonrası 2021-2022 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitim modeliyle gerçekleşecek. Devlet, yeni eğitim öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim – öğretim yardımı yapıyor.

ruyada para calmak ne anlama gelir ruyada para 13947579 7942 amp Samsun

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim öğretim masraflarına nakit para yardımı ve eşya desteği sağlanacak. Okullar açılmadan siz de başvuru yapabilirsiniz! Devletten öğrencilere 850 TL eğitim öğretim yardımı!

Veliler ve öğrenciler bir yandan da okullar açılmadan kırtasiye ve giyim gibi eksiklerini gidermeyi planlıyorlar. Bu noktada Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere destek imkanları sunuluyor. Nakit para yardımından kırtasiye yardımına, okul üniforması yardımından ekipman desteğine kadar pek çok kalemde sosyal yardımlar hayata geçiriliyor. Başvurular başladı! Peki okul öncesi yardım için başvuru nasıl yapılır?

para nedir Samsun

Maddi açıdan durumu olmayan ailelerin okula giden çocukları için destek Devletten geliyor. Devlet, her öğrenci için okul öncesi alışveriş desteği sunuyor. 2021 yılında 850 TL olarak sunulacak destekten milyonlarca öğrenci yararlanabilecek.

shutterstock 1686354814 16 9 1598434406 Samsun

Okul Alışverişi için Destek Nasıl Alınır?

-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
-KYK Burs ve Kredi Desteği,
-Vakıflar ve Derneklerin bursları,
-Ticaret kuruluşları tarafından verilen kurslar,
-İş adamları ve holdingler tarafından verilen burslar ile okul alışverişi yapamayacak derecede maddi durumu güçsüz olan ailelerin çocuklarına destek sunulmaktadır. Devlet, başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarıyla okula gidecek öğrenciye eğitim desteği sunmaktadır. Valilikler, Kaymakamlıklar ve bunların ilgili birimleri, 7/24 sosyal yardım taleplerini toplamakta ve sonuçlandırmaktadır.

1601474411 Samsun

2021 Okul Yardımı Ne Kadar?2021 yılı için okul yardımı ödemeleri 850 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Sosyal Ekonomik Destek olarak sunulan okul yardımı, 1 yıl boyunca her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi aile ve öğrenciye sunulmaktadır. Bu ödemeler yalnızca eğitim harcamaları için kullanılabilmekte ve gerekli incelemeler yapılmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Kirada oturuyorum çok zor durumdayım 2 tane çocuğum var asgari ücretle geçinen iniyoruz devletimizden maddi desteklerini bekliyoruz

 2. 2 ay önce

  Kirada oturuyoruz çok zor durumdayız yardım devlet sesimi duysun 5 çocuğum var

 3. 2 ay önce

  3 çocuk okutuyorum asgari ücretle çalışıyorum ev kira

 4. 3 ay önce

  4 çocuk okutuyorum aşkları ücret maaş alıyorum maddi destek istiyorum okul ucin

  • 2 ay önce

   5 çocuğum var eşim ile ayrıyız hepsi okuyor çok zor durumdayız devlet sesimi duymuyor