doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Başkanlardan Mustafa Demir’e Salvo!

baskanlardan-demire-salvo-manset-12
Daha Fazla Göster

Başkanlardan Mustafa Demir’e Salvo! ‘Nerenin Başkanı?’ CHP, İYİ Parti ve SP il başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in sel sonrası Samsun’daki vatandaşın yanında bulunmamasını eleştirerek, Sinop’a gitmesinin yanlış olduğunu, önceliği kendi şehrine vermesi gerektiğini söyledi

demir sel 1 Ana Manşet

Samsun’da CHP İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy ve SP İl Başkanı Salih Şen Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in Samsun’daki sel mağdurlarını görmezden gelip Sinop’a gitmesini doğru olmadığını belirterek, “Önce can, sonra canan. Büyükşehir’in çorbaya koyacak tuzu yok mu” diyerek sert bir dille eleştirdi.

fatih turkel Ana Manşet

BÜYÜKŞEHİR’İN AYIBIDIR

“Başkan Demir’e Sinop’a niye gitti demiyorum ama Samsun’da bu sel felaketinden etkilenen 3 ilden birisiydi” diyen CHP’li Türkel, “Sinop ve Kastamonu’ya ‘geçmiş olsun’ dileklerimi iletiyor hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diyorum. Tabi ki şehirler arası dayanışma çok kıymetlidir. Demir, Samsun’da vatandaşımızın yanında neden yoktu? Neden sokakları gezmedi ? Neden Terme’ye, Çarşamba’ya ve Yabancılar Çarşısı’na gitmedi. Demir kimin ve nerenin Belediye Başkanı? Samsun’da sokağa çıkmaması, ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletmemesi, çiftçinin yanında olmaması Demir’in ayıbıdır. Hükümet destek vereceğini açıkladı. Başkan Demir’in açıklayacağı bir destek yok mu? Büyükşehir’in bu çorbaya katacak tuzu yok mu? Altını çizerek söylüyorum Sinop ve Kastamonu’da ki yaşanan sel felaketi çok acı. Gitmesi lazımdı ama kendi evini ocağını dolaşmayan başkanı Samsunlulara havale ediyorum” dedi.

hasan aksoy Ana Manşet

SAMSUN SEÇTİĞİNİ DEĞERLENDİRMELİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in Samsunluların da yanında olması gerektiğine değinen İYİ Partili Aksoy, “Oradakiler de bizim vatandaşımız gitmesi güzel bir şey ama Samsun’da da gitmesini beklerdik. Yabancılar Çarşısı’nda sıkıntı büyük. İlçelerde de mağdurlar var. Önceki gün Terme İlçesi’ndeydik. Vatandaşın yanında olduk. Buraları da da gezmesi lazımdı. Bu onların kendi siyasi anlayışları ve bakış açıları. Buna Samsun halkı karar vermeli. Samsun, kimi seçtiğini değerlendirmeli diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

salih sen Ana Manşet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİZ NE YAPIYORSUNUZ BAŞKAN?

SP İl Başkanı Salih Şen ise şunları söyledi: “Son günlerde ülkemizin içinde bulunduğu yangın, deprem ve sel felaketleri hepimizi üzmüştür. Biz de maalesef Samsun olarak sel felaketi ile karşı karşıya kaldık. Bilmediğimiz veya daha önceden yaşamadığımız şeyler değildi. Tarihin tekerrür etmesine göz yumduk. Peki yöneticilerimiz ne yapıyor? İpe un seriyor, olmayanı olmadığı yerde arıyor. 20 yıllık iktidar hem yerel hem de genel yönetimlerde ‘cek, cak’larla gelecekten medet umuyor. İktidar önce yapacaklarını tahattüt eder sonra yaptıklarından bahseder. Bahane aramaz, çözüm üretir. Siz kendi yaranıza merhem olun. Elbette Sinop da bizim Samsun da. Ama önce can sonra canan. Sinop’ta mağdur olan vatandaşlarımızdan bize ulaşanlar oldu bizde ilçe başkanımızla iletişime geçerek içme suyu tedarik ettik. Muhalefet elinden geleni yapıyor. Siz Sinop’ta ne yapıyorsunuz Başkan Demir?.”

mustafa demir 1 Ana Manşet mustafa demir 2 Ana Manşet

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir