doğa samsun surucu kursu cemre
5s izosam bilgi

Başkanlara Sert Tepki! Demir ve Demirtaş Sözünü Tutmadı

Başkanlara Sert Tepki! Demir ve Demirtaş Sözünü Tutmadı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkanlara Sert Tepki! Demir ve Demirtaş Sözünü Tutmadı Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, Büyükşehir Belediye Başkanı Demir ile İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş’ın, esnafa verdiği sözleri tutmadığını öne sürdü

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın esnafa, kahvecilere ve çay ocağı işletmelerine vermiş oldukları, nakdi destek ve erzak yardımı sözlerini tutmadıklarını öne sürerek, eleştirilerde bulundu.

Baskanlara Sert Tepki Demir ve Demirtas Sozunu Tutmadi Canik

 

 

 

SÖZLERİNİ TUTMADILAR

Demir’in esnafa verdiği bin TL’lik destek sözü ile Demirtaş’ın çayocağı ve kahvehanelere verdiği erzak yardımı sözlerini tutmadığını kaydeden Kara, “Pandemi nedeniyle aylardır evine ekmek götüremeyen esnafa, dönemin sonuna doğru biner lira para ve erzak yardımı vadedenler sözlerini tutmamış, esnafın umutlarıyla ve gururu ile oynamıştır. Belediye Başkanı Mustafa Demir, işyerleri kapalı olan esnafa 10 milyon lira ayırdıklarını ve her esnafa biner lira yardım yapacakları vaadinde bulunmuş, esnaflardan dilekçe ve IBAN almıştı. Ancak gelinen noktada özellikle kahveci esnafının çok büyük bölümü bu yardımı göremedi. Yine aynı şekilde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da, işyerlerini hiç açmamış olan kahveci esnafına 500 TL nakit, çay Ocaklarına da gıda yardımında bulunacakları sözünü vermişti. Bu yardımların çok önemli bölümü de esnaflarımıza ulaşmadı” ifadelerini kullandı.

baskandan sert tepki sozounu tutmadi Canik

ESNAFIN UMUDUYLA OYNAMAYIN

Kahveciler Odası’nın başkanlar sayesinde yalancı durumuna düştüğünü ifade eden Kara, “Buradan sözlerini tutmayan belediye başkanlarına sesleniyorum. Esnafın umutlarıyla oynamayın, vaatlerinizi yerine getirin, sözlerinizi tutun. Kimseyi yalancı durumuna düşürmeye ve insanlarımızın gururlarıyla oynamaya hakkınız yok. Sizler o makamlardan gitmek zorunda kaldığınızda, sözlerini tutmayan, halka ve esnafına yalan söyleyen başkanlar olarak tarihe geçeceksiniz. Yoksa bunun hesabını esnaf sandıkta sizden soracaktır” diye konuştu.

SANDIKÇI’YA TEŞEKKÜR

Mustafa Kara, esnaflara verdiği sözü tutan ve desteklerini tüm esnaflara kesintisiz ileten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya da duyarlılığı ve destekleri için teşekkür etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında iş yerleri kapalı olan yaklaşık 4 bin 500 esnafa biner lira destek vereceği açıklamıştı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir