doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Başkanlar Sordu: ‘Bu Görüntüler Yalan Mı’?

Başkanlar Sordu'Bu Görüntüler Yalan Mı'
Daha Fazla Göster

Başkanlar Sordu: ‘Bu Görüntüler Yalan Mı’? CHP ve İYİ Parti Samsun il başkanları, “Çalışmalarla su baskınlarını büyük ölçüde önledik” açıklaması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e “Görüntüler yalan mı?” diye tepki gösterdiler

10 siyasiler tepki 1 Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in su baskınları sonrası yaptığı açıklamaya CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy’dan tepki geldi. başkanlar, “Nerenin su baskınlarını engellemiş? Görüntüler yalan mı söylüyor” diye
sordular.

10 siyasiler tepki 4 Ana Manşet

‘VEBALİNİ KİM ÖDEYECEK ?’

Mustafa Demir ve yönetim anlayışının adeta sel altında kaldığını öne süren
Başkan Türkel, şunları söyledi: “Meteoroloji günlerdir sel uyarısı veriyor. Atakum’da, İlkadım’da rögarlarla ilgili altyapı temizlik çalışmaları göremedik. En son bundan yaklaşık 2011 yılında gerçekleşen o ölümlü Samsun, Canik, Atakum selinden sonra, Büyükşehir, sadece iki caddenin altyapısını yenilemiş. Merkezde Muzaffer Önder zamanından bu yana Samsun altyapısına bir çivi çakılmamış, Samsun’u yönetiyoruz demekle olmuyor. Çiftçinin tarım ürünleri, esnafın dükkanı zarar gördü. Bunun vebalini kim ödeyecek? Şehrin altına, üstüne bakmıyor ondan sonra ‘başkanım’ diye sahalarda geziyor”

10 siyasiler tepki 2 Ana Manşet

10 siyasiler tepki 5 scaled Ana Manşet

‘GÖRÜNTÜLER BAŞKA İL’DEN Mİ?’

Şehirdeki birçok noktanın sular altında kaldığını belirten Türkel, “Liman kavşağı, Yabancılar Çarşısı ve fuar alanı sular altında kaldı. Felaket ve yağmur ‘geleceğim’ diyor ama şimdi de çıkmış diyor ki Mustafa Demir; biz gerekli tedbirleri aldık, su baskınlarını engelledik. Sormak istiyorum; Mustafa Demir’e nerenin su baskınlarını engellemiş ?. Görüntüler yalan mı söylüyor? Sular altında kalan Samsun değil de Sinop muydu ?” diye konuştu.

10 siyasiler tepki 1 Ana Manşet

VATANDAŞLAR MAĞDUR OLDU

‘Büyükşehir’de alt yapı yaptırımları yok denecek kadar az, yönetemiyorlar’ diyen Başkan Aksoy ise, “Terme ve Salıpazarı berbat vaziyette. O yana bu yana harcadıkları paraların 10’da birini bu işlere harcasalar iş çözülür. Salıpazarı’nda bir baraj yapılacaktı çivi çaktılar, öyle duruyor hala. Vatandaş bunları hak etmiyor. İYİ Parti olarak, bunları düzelteceğiz. Geçen senede aynı şeyler oldu, bunlar yine konuşuldu ama hala yapılan bir şey yok. Büyükşehir Belediye Başkanı Samsun’un halini görmedi mi? Rögarların hepsi patladı. Samsun halkı bunların hepsini görüyor seçimlerde gereğini yapacaklardır” dedi.

10 siyasiler tepki 6 scaled Ana Manşet

DEMİR NE DEMİŞTİ?

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kuvvetli yağış sırası ve sonrasında Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin koordineli bir şekilde çalıştığını belirterek, ” Daha önceden şehir genelinde yaptığımız yağmursuyu şebeke, ızgara gider temizliği ile bakım-onarım çalışmalarımız da su baskınlarını önlemede büyük etken oldu. Yağışın başladığı ilk andan itibaren olumsuzlukların yaşanabileceği noktalara anında müdahale ederek problem büyümeden önüne geçtik” ifadelerini kullanmıştı.

10 siyasiler tepki 2 Ana Manşet

10 siyasiler tepki 3 Ana Manşet

10 siyasiler tepki 1 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir