doğa samsun surucu kursu cemre
5s akın Mega Halı

Başkanlar Tepki Gösterip, Mustafa Demir’e Sordu: Samsun’da Bürokrat Yok Mu ?

samsun-demir-soru1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkanlar Tepki Gösterip, Mustafa Demir’e Sordu: Samsun’da Bürokrat Yok Mu ? CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ile İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Büyükşehir Belediyesi’ne farklı şehirlerden yapılan bürokrat atamaları ile ilgili “Bu şehirde bürokrat yok mu?” ifadeleriyle tepkilerini dile getirdi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ile İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, farklı şehirlerden Samsun Büyükşehir Belediyesi, SASKİ ve SAMULAŞ’a yapılan bürokrat atamalarına bir anlam veremediklerini belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Demir’e “Samsun’un ekmeğini yemiş, suyunu içmiş, hiç bürokrat yok mu?” sorusuyla tepkilerini gösterdi.

YAPBOZ TAHTASINA DÖNDÜ
Mustafa Demir’in Samsun’u yapboz tahtasına çevirdiğini ileri süren Türkel ile Aksoy, yapılan liyakatsiz atamaların şehri ileri götüremeyeceğini, işlerin yürümesi için istikrarın olması gerektiğini söyledi.

08 buyuksehir 1 Güncel

ZARAR VERİYOR
“Yine Mustafa Demir, ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla başka şehirlerden, genel müdür, genel müdür yardımcıları, daire başkanları getiriyor” diyen CHP İl Başkanı Fatih Türkel, ” Mustafa Demir, kamunun aklını, kamunun birikimini hiçe sayarak, kendine yakın isimleri, parti baskısıyla, belirli isimleri oraya getirerek, Samsun’u adete yapboz tahtasına çevirdi. Samsun’un sokağını, caddesini, köyünü, kentini tanımayan, bürokratlardan Samsun’a hayır gelmez. Burası aile şirketi değildir. Şehrimizde konusunda deneyimli, Samsun’un sokaklarını, caddelerini, köylerini bilen, liyakat sahibi bürokratlar var. Liyakattan daha çok itaate dönük bir anlayışla Samsun’u yönetmeye çalışıyor. Zarar veriyor, eksik yapıyor” dedi.

ÖZELLİKLE SEÇİYOR
Bu anlayıştan Samsun zararlı çıkacağını dile getiren Türkel sözlerine şunları ekledi: “Samsun, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ya da seçilmişlerin değil, bizzahati Samsun halkının tapulu malıdır. Mustafa Demir, kamudan aldığı yetkiyle, Samsunluların ona vermiş olduğu yetkiye dayanarak, kimseye sormadan, danışmadan, Samsun halkı adına kritik kararları verecek, Büyükşehir Belediyesi’ni yönetecek başarısız bürokratları, özellik seçip arayıp Samsun’a getiriyor.”

08 buyuksehir 2 Güncel

FAYDASI OLMAZ
Samsun’da bürokratlık yapacak, deneyimli kişilerin olduğunu kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy ise, “Bizim için Samsun’da görev yapan, bu şehri tanıyan, buradan olan insanların olmasını ister ve tercih ederiz. Çünkü deneme yanılma tahtası gibi; onu getir olmadı, bunu yap olmadı gibi şeylere katılmıyorum. Dışardan gelen insan Samsun’u tanımaz bilmez. Samsun’a da faydalı olmaz” diye konuştu.

Merve İLHAN-Dilber BAHADIR

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    onlar da yerli ve milli 🙂 🙂 🙂