doğa samsun surucu kursu duru
       
5s akın Mega Halı

Başkan Yüksel Yıldırım’dan net mesaj: ‘Süper Lig’e Çıkacağız’

yuksel-yıldırım
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Yüksel Yıldırım’dan net mesaj: ‘Süper Lig’e Çıkacağız’ Yılport Samsunspor BaşkanI Yüksel Yıldırım bir dizi açıklamalarda bulunarak,”Samsunspor, Süper Lig’e inşallah çıkacak. Artık bu şehirde çocuklarımızın yüzleri gülecek, hüzünler geride kalacak. 5 yıl içerisinde bu kulüp kendi ayakları üzerinde duracak”dedi

KEŞKELERİM OLDU
Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz tarafından sunulan Üçleme programına konuk olan Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım TFF 1. Lig ve Samsunspor ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, “Keşkelerim çok oldu. Keşke, bu Türk futboluna girmeseydim diyorum. Ben bir iş adamı olarak, Türkiye’de de futbolun ileriye gideceğini düşünerek futbola girmiştim. O dönem Samsunspor kulübünün kapısına kilit vurulma noktasına gelinmişti. Haliyle, adam akıllı bir analiz yapamadan kendimizi burada bulmuştuk. Ne yazık ki benim gibi, Ali Koç gibi saf niyetle gelen insanlar, bu futbol dünyasında keyif alamıyorlar. Bu sezon da tam her şey düzeliyor derken, şampiyonluk geliyor derken, bir büyük darbe yedik maalesef. Ben bilmezdim böyle şeylerin olduğunu, yeni yeni öğrendim. Biz bu yolun başında ‘yolumuz dikenli, ayağını seven gelmesin’ demiştik. Meğer ayağını seve seve gelenler varmış, yeni öğrendim” dedi.

ÇOK BÜYÜK BİR TARAFTAR
Son zamanlarda gündeme gelen rakip takımın stada taraftar alması konusu hakkında da konuşan Yıldırım; “Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, valilerimiz, sağlık çalışanlarımız şu virüs illetinden bir an evvel kurtulalım diye her türlü fedakarlığı yapıyor ama bunları göz ardı eden bazı camialar, statlarına 4 bin 5 bin taraftar alıyor. Biz taraftarımızı almıyorken, kurallara uyuyorken, birilerinin ısrarla kuralları ihlal edişine, hayret ediyorum. Samsunspor taraftarı çok büyük bir taraftar, Süper Lig’i hasretle bekliyorlar. Biz de bunu göz önünde bulundurarak, onların sesi oluyor ve yapılanlara itiraz ediyoruz. Konuştuğumuzda da yanlış bir şey demememize rağmen, her hafta ceza yiyoruz. Yani bana açık açık ‘sen bu görevi bırak git kardeşim, senin burada işin yok’ diyorlar. Ben bunlardan, bunu anlıyorum” İfadelerini kullandı.

TAKIMI SÜPER LİG’E ÇIKARACAĞIZ
Son olarak şampiyonluk şanslarının da devam ettiğini hatırlatan Yıldırım, ne olursa olsun Süper Lig’e çıkacaklarını söyledi. Yıldırım; “Ben Adanaspor’u yeneceğimize eminim. Çok dürüst ve tertemiz çalıştık, hazırlandık bu sezon. Pazar akşamı biz saat 22.00’da şampiyon olabiliriz bu bir ihtimal. Ama olamazsak da ben büyük Samsunspor taraftarına söz veriyorum; Play-Off’lardan bu takımı Süper Lig’e çıkaracağız. Çıkamazsak da dünyanın sonu değil, ben Atatürklü armayla bu şehri Avrupa’ya götürmeye söz verdim, inşallah olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

KAHROLUYORUM
Artık çocukların ağlamayacağını dile getiren Başkan Yüksel Yıldırım, “Ben ağlayan yavrularımızın videolarını gördükçe kahroluyorum. Benim yönetimimde artık bu hüzünlü görüntüler yer almayacak. Geride kalan bazı süreçte yönetimsel olarak bizlerinde yanlışı olmuştur. Ben iş hayatımda verdiğim sözleri hep tuttum. Samsunspor’da da verdiğim sözleri tutacağım, bunu herkes bilsin. Biz tek çıkışlı bir yola girdik, buradan geri dönüş yok. Ben asla pes etmeyeceğim, Samsunspor’u en iyi takım yapabilme mücadelesini vereceğim” ifadelerini kullandı.

300 MİLYON HARCADIM
Başkanlık süresi boyunca çok sıkıntılı süreçler geçirdiğini belirten Yüksel Yıldırım, bu saatten sonra geri dönüşün olmayacağını da belirtti. Yıldırım, “Artık ben bu işin içine girdim, kendi cebimden tam 300 milyon lira harcadım. Şu an karanlık bir tüneldeyiz ve o karanlıkta yürüyoruz. Burdan geri de dönülemez. Tünelin ucunda ışığı görene kadar yürümeye devam edeceğiz inşallah. Ben hiçbir zaman ‘Allah kerim, hadi bakalım’ demedim. Hep bir planlama içerisinde yaptık. Biz 25 Nisan’da Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda şampiyonluk kutlaması yapacaktık. Fakat, gerek bizim hatalarımızdan gerekse de bizim dışımızda gerçekleşen olaylardan dolayı, ulaşamadık bu hedefimize” şeklinde konuştu.

PARA AMAÇ OLDU
Türk futbolunun içinde bulunduğu bu karanlık süreçten kurtuluşunun tek yolunun, “şirketleşmeye” gidilmesi gerektiğini belirten Yıldırım; “Nasıl ki AK Parti döneminde Türkiye’de özelleşmeler başladı, şirketler ortaya çıktı, burada da TFF akıllılık etmeli ve benzer bir politika izlenmeli, futbolda da bu çoğaltılmalıdır. Türk futbolunun kurtuluşunun bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü eskiden futbolda ‘para’ araçtı, şimdi ise amaç haline geldi. Bu yüzden, özelleşme yani şirketleşme şart” İfadelerini kullandı.

CIMBIZLA ÇEKİYORUM
Kendisine birçok farklı camianın üyesi tarafından mesajlar atıldığını söyleyen Yıldırım; “Bana binlerce mesaj geliyor, ben bunların içinden cımbızla seçip cevaplıyorum ve bunların da çoğu ‘fake’ hesaplar. Çünkü bunlarda o cesaret yok. Ben, ‘Samsunspor bizim kırmızı çizgimizdir’ diyorum. Ben bunu dedikçe üzerime oynamaya devam ediyorlar. Bana farklı camialardan mesajlar yazan arkadaşlar, bize yanlış yapıyorlar. Bilsinler ki beni dünya tanıyor, oturup da hepinize tek tek yazamam. Ama o belli başlı kişiler üzerinden, hepinize toplu cevap veriyorum” dedi.

HOCAMIZ ÖĞRETTİ
Mevcut kadrodaki sözleşmeler hakkında da konuşan Yıldırım; “Birçok oyuncumuz var sözleşmesi biten ve bizimde uzatmak istediğimiz. O 15 kişiye kafanızı takmayın dedim, her birisinin belli anlaşmaları var neticede. Merak etmeyin o yüzden. Mesela Djedje’ye 13 maç oynama şartı koymuştuk, o 16 maç oynadı ve haliyle hak ettiğini almış oldu. Kubilay ile de görüştüm, birlikte anlaştık, son dakika bir değişiklik yaşanmazsa, o konuyu hallettik inşallah. Ertuğrul hocamız, çok yetenekli ama Kubilay’a koşmasını da öğretti sağ olsun. Çünkü yetenekli oyuncular genelde koşmaya ihtiyaç duymuyorlar ama hocamız bunu kendisine öğretti” açıklamasını yaptı.

KADINA ŞİDDET VE MOR FORMA
Samsunspor’un çok daha parlak bir geleceği olması adına da çalışmalar yapan başkan Yüksel Yıldırım, camianın 5 yıl içerisinde kendi ayakları üzerinde duracağını şu ifadelerle belirtti: “Biz mesela 2021-2022 Sezonu formalarımızdan birisini ‘kadına şiddet’ konusuna dikkat çekmek adına, ‘mor’ yaptık. Bu formayı da Türkiye’ çapında satmayı amaçlıyoruz. Sağlanan gelirin de bir miktarını kadına şiddet karşıtı oluşumlarla paylaşmak istiyoruz. Bizim bu ve benzeri sosyal projelerimiz de var ve böyle bir yapıyla, altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. 50 milyon liraya yeni bir altyapı tesisi kurduk. Ümit Milli Takım teknik direktörü Tolunay Kafkas, bu yatırımları gördü ve ‘bu devirde böyle yatırım yapan bir başkan olamaz’ diyor. Yani benim gibi düşünen ve hareket eden başkanların çoğalması lazım. Biz Samsunspor’un 5 yıl içinde kendi ayakları üzerinde duran bir camia olmasını amaçlıyoruz, bunun için de öncelikle bu sezon Süper Lig’e çıkmamız gerekiyor.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir