Fanatik Gazetesi'nin haberine göre, Portekiz’de kulüp almak isteyen Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, başına son derece karışık bir olaydan son anda kurtuldu

YILDIRIM'A SATMAK İSTEDİ

Fanatik Gazetesinin haberine göre, Santa Clara’nın Türk Başkanı İsmail Uzun, yüzde 7 hissesine sahip olduğu kulübün yüzde 53’lük hissesini Yüksel Yıldırım’a satmak istedi.

yıldırım (3)-2

ARAŞTIRMADAN SONRA REDDETTİ

O dönem Portekiz’de kulüp almak istediğine dair açıklamalar yapan Yıldırım’ın aylar önce gelen bu öneriyi yaptığı araştırmadan sonra reddettiği öğrenildi.

ŞOKE EDEN AYRINTILAR

Sonrasında Portekiz Basını’nda yer alan haberlerde çıkan ayrıntılar ise şok etti. İsmail Uzun, yüzde 7’lik hisseye sahipken kulübün yüzde 46’lık hissesini elinde bulunduran Glen Lau isimli iş insanıyla hisseleri almak üzere bir anlaşma yaptı. Hisseler için ödemeyi yapmak üzere bir vade belirlendi. Bu vade içerisinde ise Uzun, henüz ödemesini yapmadığı hisseleri Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın yanı sıra Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a dahi sundu. Alıcı bulunamayınca ödemeyi yapamayan Uzun’un bu kez hisselerin taksitini ödemek adına kulüp kasasından kendi zimmetine para geçirdiği için hesaplarının bloke edildiği ve anlaşmanın bozulduğu öğrenildi. Portekiz’de dosyada yaşananlar ile ilgili savcılığın araştırmalarına devam ettiği de gelen haberler arasında. Bu durumun ardından Uzun geçen süreçte ise kendisine ait olan yüzde 7’lik hisseyi mecburen satması gerekti. Yüksel Yıldırım da bu süreçten vazgeçti.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan taraftara çağrı: "Tribünlere az seyirci yakışmıyor" Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan taraftara çağrı: "Tribünlere az seyirci yakışmıyor"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN