Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'na ilişkin açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Yüksel Yıldırım, "Samsunspor'da artık yepyeni bir dönem başlıyor" dedi.

"ŞAMPİYON OLUP BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Başkan Yüksel Yıldırım, Eroğlu'nun 10 yıllık Altınordu görevi döneminde mütevazı bütçeler ve sadece Türk oyunculardan oluşturduğu kadrolarla iki şampiyonluk ve bir play-off finali yaşadığını, kulübün ise çok önemli transfer gelirleri elde ettiğini vurgulayarak "Almanya'da doğup büyüyen, iş disiplini ve çalışmayı her zaman ön planda tutan, farklı bir teknik direktör kişiliğine sahip Eroğlu ile iki yıllık bir yolculuğa çıkıyoruz. İki yıl diye özellikle vurguluyorum, çünkü sezon sonunda şampiyon olup beraberliğimizi sürdüreceğiz. Zaten Eroğlu da takıma ve kendisine olan güveni göstermek adına 2 yıl yerine 1 artı 1 yıllık sözleşme istedi. Samsunspor'da artık yepyeni bir dönem başlıyor. Yarın atacağımız bu imzanın önemi, sezon sonunda taçlanacak şampiyonlukla daha da önem kazanacak" dedi.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu açıkladı: O oyuncularla ilgili son durum Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu açıkladı: O oyuncularla ilgili son durum

"GURUR VERİCİ"

Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da kendisine duyulan güven için Başkan Yüksel Yıldırım ve Başkan Vekilİ Veysel Bilen'e teşekkür ederek "Samsunspor, Türk futbolunun çok önemli bir değeri. Böylesine büyük bir camiada görev almak ise gerçek anlamda gurur verici. Pazartesi günü her şeye yeniden başlayıp şampiyonluk için tüm planlarımızı ortaya koyacağız. Benim için gelişim, takım mühendisliği ve sistem her zaman ilk planda yer alır. Sayın Başkanımız Yıldırım ile yaptığımız toplantıda her ikimizin de aynı yöne bakıp aynı heyecanı yaşadığımızı gördük. Samsunspor'da taraftarından yönetimine, futbolcu ve teknik kadrodan gazeteci arkadaşlarımıza kadar herkesin omuz omuza vererek başlatacağı değişim, bizi şampiyonluğa ulaştıracak. Ama asıl önemlisi fark yaratıp, sürdürülebilir bir başarı elde edeceğiz. Biz yola çıkıp yürümeye başlıyoruz. Ve sonunda kazanacağımıza yürekten inanıyoruz" diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN