Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Başkan Yüksel Yıldırım: ‘Samsunspor Türk Futbolunda Devrim Yapacak’

featured

Başkan Yüksel Yıldırım: ‘Samsunspor Türk Futbolunda Devrim Yapacak’ Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, altyapıda yetişen ve çoğunluğun bu yöre gençlerinden oluşan bir takımla Türk futbolunda adeta bir devrim yapacaklarını söyledi

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım Milliyet’in Spor Sitesi Skorer’e açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Samsunspor’un bu sezon yerinin Süper Lig olduğunu takımın hedeflerinin büyük olduğunu belirterek, “Yukarıdan gelen camia takımları ile aşağıdan gelen iddialı kadrolar var. Bu ligde her şey her an değişebilir . 3-4 maç üst üste aldığınızda sizi çok üste çıkarabilir, 1 maç kaybettiğinizde çok aşağı da düşebilirsiniz. Samsunspor olarak dikkatli olmamız lazım. Fuat Çapa büyük bir özveri ile çalışıyor. Kendisine ‘Hocam büyük hedefler bu sene yok’ dedim. Biz her zaman şampiyonluğun bir adayıyız. Bizim yerimiz Süper Lig” dedi.

ROMA BİR GÜNDE KURULMADI
“Geçen sene şampiyon olacağız diyordum çok iddialıydık, olamadık” diyen Yıldırım”Bu sene şampiyonluğa oynuyoruz diyorum. Olamazsak da üzülmem çünkü hakikaten lig zor bir lig. Play-Off’lar takımlara inanılmaz zor bir sınav oluyor. Fuat hoca ile takımda bir düzelme var. Seri yakalamak istiyoruz.
Takım ruhu Fuat hocamız ile artmaya başladı. Artık hepsi birisi için oynar vaziyete geliyor. İyi bir takım olacağız. Takıma baktığımızda yaş ortalamamız çok genç. Samsunspor’un geleceği bana göre emin ellerde. Akademime güveniyorum. Ben bu çocuklarla Samsunspor olarak bir yere geleceğim. Biraz sabrımız olması lazım. Roma’yı bir günde kurmadılar” diye konuştu.

ALTYAPI HEYCANLANDIRIYOR
Altyapıda yetişen oyuncuların yurtdışına gitme ihtimallerinin yüksek olduğuna değinen Yıldırım, şunları söyledi: “Türkiye’ye sesleniyorum; A takımda 4 haftadır banko oynayan Yunus Emre var. Scoutlar onu izlemeye başladı. Duyuyorum. Bu çocuk Ozan Kabak’tan daha iyi olabilir. Bu kadar açık söylüyorum. Polat’da inanılmaz bir güç var. Onu Süper Lig’den iki takım istiyor. Açık açık söylediler. Yurtdışından da Dinamo Zagreb ilgileniyor denildi. İleride bir sürü çıkar. Samsunspor akademi söz konusu olduğunda çok heyecanlanıyorum. Biz meyvelerimizi alacağız, o günler yaklaştı. 3 yıl sonra bu takımın yarısı Samsunspor akademiden yetişmiş oyuncularla kurulu olacak. Türk futbolunda biz bir devrim yapacağız.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.