Başkan Yıldırım PFDK’ya sevk edildi

Başkan Yıldırım, PFDK'ya sevk edildi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Yıldırım PFDK’ya sevk edildi Yılport Samsunspor’da Başkan Yüksel Yıldırım, Ankaraspor maçı öncesi yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

 

Süper Lig parolası ile sezona başlayan ve emin adımlarla yolunda ilerleyen Yılport Samsunspor’da Başkan Yüksel Yıldırım, yaptığı açıklamalardan sonra yine PFDK’ya sevk edildi. TFF resmi sitesinden yaptığı açıklamada, ”Yılport Samsunspor Kulübü’nün 01.05.2021 tarihinde oynanan Yılport Samsunspor-Ankaraspor TFF 1. Lig müsabakasındaki “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile koronavirüs salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimat’ın 5/4 ve 7/11 maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine, yine Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım’ın 30.04.2021 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca rakip Adana Demirspor ve Giresunspor’da PFDK ya sevk edildi

SANCAK PFDK’DA
Adana Demirspor Kulübü, Balıkesirspor maçında “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle, kulüp başkanı Murat Sancak ise koronavirüs talimatlarına aykırı hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK’ya sev edildi

ÜSÜLSÜZ SEYİRCİ
Girsunspor Kulübü, Akhisarspor karşılaşmasında “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle ve koronavirüs talimatlarına aykırı hareketleri” nedeniyle, kulüp görevlisi Mevlüt Ergin koronavirüs talimatlarına aykırı hareketleri ile kulüp görevlisi Ergün Kırömeroğlu müsabakadaki “hakareti” ve koronavirüs talimatlarına aykırı hareketinden dolayı  kulüp görevlisi Yalçın Esen ise aynı müsabakadaki “hakareti” nedeniyle ve koronavirüs talimatlarına aykırı hareketinden dolayı PFDK’ya sevk edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir