doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Telatar’dan O Projeye Tepki: ‘Büyükşehir Samsun’u Yönetemiyor’

Başkan Telatar'dan O Projeye Tepki 'Büyükşehir Samsun'u Yönetemiyor'
Daha Fazla Göster

Başkan Telatar’dan O Projeye Tepki: ‘Büyükşehir Samsun’u Yönetemiyor’ CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’u yönetemediğini söyledi

WhatsApp Image 2021 09 21 at 17.09.42 Ana Manşet

Samsun’da CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’u yönetemediğini belirterek, Saathane Meydanı’nda yaptığı çalışmalarla şehrin hafızasını yok ettiğini, aynı zamanda bölgedeki esnafı tehdit ederek baskı uygulamaya çalıştığını iddia etti.

WhatsApp Image 2021 09 21 at 17.10.07 Ana Manşet

TARİHİ DOKU YOK EDİLİYOR
Saathane’nin Samsun’un tarihi hafızası olduğunu kaydeden Telatar, “İsmini aldığı saat kulesi aslına uygun olarak yeniden yapılınca ne kadar da sevinmiştik. Büyük Camii ve etrafındaki tarihi yapılar, bu kentin geçmişten izlerini aktarıyor ziyaretçilerine. Ancak günümüzde bu tarihi doku yok ediliyor. Hem de Samsun Büyükşehir eli ile. Önce, tarihi Taşhan, hamam ve cami etrafında zaman içinde yapılan işyerleri temizlendi. Tarihi doku ortaya çıkarıldı. Peşinden Samsun Kalesi’nin surları ortaya çıkarılacak denildi. Yıllarca surların temelleri için Saathane Meydanı yaya ve araç trafiğine kapalı tutuldu. Samsun’luları ve civar esnafı mağdur ettiler” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 21 at 17.12.04 Ana Manşet

‘ESNAFIN VE HALKIN YANINDAYIZ’
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, Saathane esnafını, “mahkemeye gitmek sizin için iyi olmaz” tehdidi ile baskı altına almaya çalıştığını iddia eden Telatar şunları söyledi, “Büyükşehir, yıkmayı başardığı işyerlerinin yerine beton bloklar yapmaya başladı bile. Ancak; ikinci aşamada yıkımı planlanan işyerlerinin sahipleri tehditlere aldırmadı. 56 esnaf dava açtı. Hukuka aykırı, keyfi bir şekilde yürütülen yıkım işlemleri esnaf ve alışveriş için gelen vatandaşlara çile çektiriyor. Anlaşmaya yanaşmayan esnafın yeri ile ilgili imar değişikliği yaparak mevcut haklarının kısıtlanması zulümdür. Samsun’un sorunları göz önüne alınacak olsa, öncelik Saathane esnafının işyerlerini başına yıkmak olmazdı, herhalde. Yapılan; bir kentin hafızasını yıkıp yok etmek, yerine beton bloklar yerleştirmektir. İlkadım İlçe Örgütü olarak Saathane esnafının ve halkımızın yanındayız. Büyükşehir Belediyesi Samsun’u yönetemiyor.”

WhatsApp Image 2021 09 21 at 17.12.04 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir