Başkan Sandıkçı Miniklerle Buluştu

Başkan Sandıkçı Miniklerle Buluştu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Sandıkçı Miniklerle Buluştu Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi Hanım Konaklarında kültür ve eğitim faaliyetlerinin başladığını söyledi.

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, salgın nedeniyle kültür ve eğitim faaliyetlerine ara veren Canik Belediyesi Hanım Konaklarının, kademeli normalleşme süreci ile yüz yüze eğitim programına yeniden başladığını belirtti. Hanım Konakları’nda ilk dersi Başkan Sandıkçı verdi.

0dab7cd4 85f9 46a2 875a 61de8ee229d1 Ana Manşet

6d0bda5e 39df 4e5e 949a 653c4c23b2cf Ana Manşet

HEDİYELER DAĞITTI
Salgın nedeniyle kültür ve eğitim faaliyetlerine bir süre önce ara veren Canik Belediyesi Hanım Konakları, kademeli normalleşme süreci ile yüz yüze eğitim programına yeniden başladı. Canik Belediyesi koordinasyonunda kültür ve eğitim faaliyetlerini sürdüren Hanım Konakları’nda ilk dersi Başkan Sandıkçı verdi. Kuzey Yıldızı Mahallesi’nde faaliyet gösteren Hatice Hanım Konağı’nı ziyaret ederek eğitim günü açılışını gerçekleştiren Başkan Sandıkçı, Sıbyan Mektebi’ndeki çocuklara Kur’an-ı Kerim dersi yaptı. Dersin sonunda çocuklarla oyun oynayıp sohbet eden İbrahim Sandıkçı, onlara çeşitli hediyeler dağıttı. Sıbyan Mektebi’nin önemine değinen Başkan Sandıkçı, “Burada 4-6 yaş arası çocuklara anaokulu eğitiminin yanı sıra manevi değerler eğitimi de veriliyor. Çocuklarımızın kişilikleri bu yaşlarda şekillenmektedir. Büyüdüklerinde ihtiyaç duydukları tüm donanımı onlara sağlamamız gerekiyor. Bu eğitimi verirken gereken sevgi ve şefkati de onlardan esirgememeliyiz. Onlar bembeyaz tuval gibidir. Kişiliklerini en güzel nakışlara, renklere bezersek insanlığa o kadar faydalı bireyler yetiştirmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

fd20e000 f235 4a8b b41f 696e193ca790 Ana Manşet

TALEPLERİ DİNLEDİ
Hatice Hanım Konağı’nda çeşitli yaş grubu bayanların katıldığı kursları da ziyaret eden Başkan Sandıkçı, kursiyerlerin taleplerini dinleyip onlardan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Eğitimini tamamlayan kursiyerlere Halk Eğitim onaylı belge verildiğine dikkat çeken Başkan Sandıkçı, bazı kursiyerlerin eğitim sonrası kendi atölyesini kurup üretim yaptığını söyledi. Kadınların eğitimi konusunda Belediye olarak her türlü desteği sürdüreceklerini ifade eden Başkan Sandıkçı, “Pek çok bayan kursiyerimiz aldıkları eğitimle hem yeni bir iş öğreniyor hem kendi ihtiyaçlarını karşılıyor hem de meslek sahibi oluyor” şeklinde konuştu. Hanım Konakları’nda aşçılık, pastacılık, el sanatları, biçki-nakış, kağıt rölyef gibi çeşitli kursların yer aldığını söyleyen Başkan Sandıkçı, kurs sayısını artırmayı hedeflediklerini ve Canik’te ikamet eden bütün bayanları Hanım Konakları’nda ki kurslara davet ettiğini belirtti.

49e867a1 99b0 436e bfd0 2474c958e9c9 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir