Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Milletin bağımsızlık inancının ve hür yaşama kararlılığının, bu zafer ile tüm dünyaya bir kez daha ilan edildiğini belirten Hiçyılmaz, “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 95’inci yıldönümüdür. 30 Ağustos Türk milleti için gurur günüdür. Milletimiz bu vatan için canını veren tüm şehitlerine minnet duymakta, onları rahmetle ve şükranla anmaktadır” dedi.

Başkan Hiçyılmaz, milletin, Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ün önderliğinde var olma mücadelesi verdiğini ve yokluklar içinde kendisinden çok daha üstün ordulara karşı büyük bir zafere imza attığını vurguladı.

Hiçyılmaz mesajını şöyle sürdürdü:

“Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan bağlılığıdır. Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuştur. Birlik ve beraberliğimize asırlardır kimse zarar veremediği gibi, bundan sonra da buna yeltenenler hüsrana uğrayacaktır. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”