doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Deveci’den Tepki Var: ‘Kum Taşıyarak, Sahil Mi Yapılır?’

Başkan Deveci'den Tepki Var'Kum Taşıyarak, Sahil Mi Yapılır
Daha Fazla Göster

Başkan Deveci’den Tepki Var: ‘Kum Taşıyarak, Sahil Mi Yapılır?’ Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Kıyı erozyonunu önleme yöntemlerinden biri malzeme taşınıp, Atakum sahilleri dolduruması” açıklaması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi

11 deveci Samsun

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in kıyı erozyonu ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterip, “Orası 50 yılda dolmaz. Neyi dolduracaklar? Kum ve taş taşıyarak, sahil mi yapılırmış!” dedi.

11 deveci 2 scaled Samsun

RAPORLA AÇIKLANMALI

Dereköy’deki Balıkçı Barınağı’nın Mendireği’nin uzatılmasından 1 yıl sonra bazı tesislerin ve Taflan’daki sahilin erozyona uğramaya başladığını belirten Başkan Deveci, ” Özellikle Bafra’dan buraya kadar bir yığın sorun var. Hatta Taflan’daki sorun Kızılırmak Deltası’ndaki yapılan baraj gölleri midir? yoksa, Dereköy’deki Balıkçı Barınağı’nın Mendireği’nin uzatılması mıdır? Zaten medirek uzatıldıktan 1 yıl sonra Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın tesisi ve Taflan’daki sahil erozyona uğramaya başladı.Kızılırmak Nehri’ndeki, barajlar çok daha eskiye dayanıyor. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yada kim ilgiliyse, net bir şekilde şehirdeki mühendisler, teknisyenler ve bu konuda kafa yoran insanlarla tartışması elinde rapor varsa bunu açıklaması gerekiyor” diye konuştu.

11 erozyon 4 Samsun

SAHİLİMİZ GİTTİ

“Artık siyasetçilerin yorum yapmalarından ve karar vermelerinden bıktık” diyen Başkan Deveci, “Bu işi teknisyenlere, mühendislere ve bilirkişilere bıraksınlar. Sahilimiz gitti. Yaklaşık 20 kilometrelik bir sahil gitti. Orası 50 yılda dolmaz. Neyi dolduracaklar? Kum ve taş taşıyarak, sahil mi yapılırmış! Benim bu konudaki talebim; Bu konuda bir rapor varsa bu kentin üniversitesi, uzman kuruluşlar var. Atakum Sahili Türkiye’nin en güzel sahillerinden birisidir. Bir kişinin iradesine bırakmamak gerekiyor. Raporları Türkiye’deki diğer uzmanların bilgisine sunmalarını istiyoruz. Birlikte değerlendirelim” ifadelerini kullandı.

11 erozyon 3 Samsun

DEMİR NE DEMİŞTİ?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, Atakum sahilindeki erozyonla ilgili, “Dereköy’deki balıkçı barınağının beri tarafa kum salınımında bir bariyer görevi görüyor. O tarafa kum taşınmıyor. Şu anda Altyapılar Genel Müdürlüğü ile çalışıyoruz. 2 tane yöntem var. Yöntemin biri üzerine neredeyse karar verildi. Malzeme taşınıp, Atakum sahilleri doldurulacak. Barınağın sebep olduğu tahribat engellenmeye çalışılacak” demişti.

11 erozyon 2 Samsun

11 erozyon 1 Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir