doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Deveci’den, Gençlere Destek Sözü

Başkan-Deveci'den,-Gençlere-Destek-Sözü
Daha Fazla Göster

Başkan Deveci’den, Gençlere Destek Sözü Samsun’da üniversiteli gençlerle buluşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ev, yurt ve burs için öğrencilere destek olacağını söyledi

WhatsApp Image 2021 10 17 at 16.07.37 1 Foto Galeri

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, üniversite Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere seslenen Başkan Deveci, “Siz birer Samsunlusunuz. Herkes Atakum’a nüfus kaydını aldıracak, Atakumlu olacaksınız. Şartım bu. Ben size ev, yurt ve burs bulacağım. Her şeyi yapmaya çalışacağım” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 17 at 16.07.38 2 Foto Galeri

‘MUTLULUK DUYUYORUM’
Başkan Deveci, Atakum’da bulunan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İğne Deliği Gençlik Merkezi tarafından 19. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen kahvaltıya katıldı. Başkan Deveci, gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bizim sizin yaşınızda olduğumuz dönemlerde Türkiye’nin sorunları vardı ama sizin yaşadığınız kadar değildi. En azından ben köyden gelip yatılı bir okulda okuyabiliyor ve hemen okul biter bitmez mesleğe atılabiliyordum. Ya da okurken çalışma fırsatı bulabiliyordum. Şimdi o yok” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 10 17 at 16.07.38 1 Foto Galeri

‘BİR ADIM ÖNE ÇIKIN’
Kız öğrencilerin bir adım öne çıkması gerektiğini kaydeden Başkan Deveci, “Türkiye’de her gün iki kadın öldürülüyor, şiddete uğrayan kadının hesabı tutulmuyor. Bir bununla mücadele edeceksiniz. İki, erkeklerle mücadele edeceksiniz. ‘Bize alan açın’ diyeceksiniz. Üç, ‘Bu ülkeyi biz yöneteceğiz, yeter artık’ diyeceksiniz. Bunu diyemezseniz bitirdiğiniz, bitireceğiniz okulların bir faydası olmayacak. Siz birer Samsunlusunuz. Herkes Atakum’a nüfus kaydını aldıracak, Atakumlu olacaksınız. Şartım bu. Ben size ev, yurt ve burs bulacağım. Her şeyi yapmaya çalışacağım. Hepsini yapamayabilirim ama en azından bu alanda çalışacağız” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 10 17 at 16.07.37 Foto Galeri

‘KENTE MÜDAHALE EDİN’
“Üniversite öğrencisi yaşadığı kente müdahale etmeli” diyen Başkan Deveci sözlerine şunları ekledi:
“Bir adım daha yukarı çıkarak yarın hayata atılacağı ülkenin geleceğine de müdahale etmeli. Eğer bunu yapamıyorsanız gençliğinizin hakkını veremiyorsunuz demektir. Örgütlenin, bir araya gelin, kendinizi yetiştirin, okulunuzun en iyileri olun. Bunu yapabilirseniz ülkenin geleceği siz olursunuz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet sizin her türlü inancınıza, eğiliminize açık alanlar bırakıyor. O alanlarda en iyisi olun.”

WhatsApp Image 2021 10 17 at 16.07.36 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir